Gerdab.IR | گرداب

چرا بازار کروم‌بوک‌ در حال رشد است؟

تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۹۵

در حال حاضر با پرداخت حدود 200 دلار می توانید یک کروم‌بوک فوق العاده را خریداری کنید که یک پنجم هزینه یک مک بوک ایر 13 اینچی است. البته برچسب قیمت ارزان کروم‌بوک ها نباید شما را گول بزند زیرا ارزان بودن آنها به معنای بد یا ناتوان بودن این دستگاه ها نیست.

به گزارش گرداب، کروم‌بوک ها اخیرا به نقطه عطف قابل توجه ای دست یافته اند و برای نخستین بار فروش این لپ تاپ های مجهز به سیستم عامل کروم گوگل در آمریکا از رایانه های مک اپل پیشی گرفته است. این مساله را می توان نشانه ای از این دانست که بسیاری از مردم در پی رایانه هایی ارزان و البته کارآمد هستند. کروم‌بوک ها در آینده نزدیک یک بروز رسانی نرم افزاری را دریافت می کنند که امکان استفاده از اپلیکیشن های اندرویدی را نیز به آنها می دهد. در ادامه برخی از دلایل برتری کروم‌بوک ها را ارائه می کنیم.

کروم‌بوک ها ارزان هستند

در حال حاضر با پرداخت حدود 200 دلار می توانید یک کروم‌بوک فوق العاده را خریداری کنید که یک پنجم هزینه یک مک بوک ایر 13 اینچی است. البته برچسب قیمت ارزان کروم‌بوک ها نباید شما را گول بزند زیرا ارزان بودن آنها به معنای بد یا ناتوان بودن این دستگاه ها نیست. تمام تولیدکنندگان برتر رایانه مانند اچ‌پی، ایسوس، و سامسونگ در حال حاضر چند کروم‌بوک را در خط تولید خود دارند.

البته همه کروم‌بوک ها ارزان نیستند و به عنوان مثال کروم‌بوک پیکسل گوگل که دارای نمایشگر لمسی با کیفیت بالا و طراحی زیبا است بیش از یک هزار دلار قیمت دارد. اما احتمالا به پرداخت چنین هزینه ای برای کسب تجربه کامل از کار با یک کروم‌بوک نیاز ندارید.

کروم‌بوک ها متنوع هستند

کروم‌بوک ها در اشکال و اندازه های مختلف در دسترس هستند و از این رو بر اساس نیازهای خود می توانید گزینه مناسب را انخاب کنید. به عنوان مثال، برخی مدل ها مانند ایسوس کروم‌بوک فلیپ دارای نمایشگرهای لمسی هستند و می توانند تا شوند تا به شکل یک تبلت در آیند. همچنین می توانید کروم‌بوک ها را در اندازه های مختلف نمایشگر از 10 اینچ تا 15 اینچ خریداری کنید.

اگر از سرویس های گوگل استفاده می کنید کروم‌بوک ها فوق العاده هستند

اگر از سرویس های گوگل برای ایمیل، تقویم، فضای ذخیره سازی ابری، و یا هر چیز دیگری استفاده می کنید یک کروم‌بوک رایانه ای مناسب برای شما محسوب می شود. سیستم عامل کروم‌بوک نسخه ای اصلاح شده از مرورگر وب کروم است که به معنای استفاده آن از اپلیکیشن های گوگل برای انجام کارهای استانداردی است که قصد دارید انجام دهید. تنها کافی است وارد اکانت گوگل خود شوید و همه چیز حتی در حال حرکت در اختیار شما خواهد بود.

نگران کمبود فضا روی دیسک سخت خود نخواهید بود

در نگاه نخست، فضای ذخیره سازی 16 یا 32 گیگابایتی که در بیشتر کروم‌بوک ها بکار گرفته شده ممکن است عجیب به نظر برسد. این میزان فضای ذخیره سازی برای گوشی های هوشمند مناسب است اما در یک رایانه کاربر قصد دارد داده های بسیاری را ذخیره کند.

اما این مشکلی برای کروم‌بوک ها محسوب نمی شود زیرا می توانید فایل ها و اسناد خود را در گوگل درایو، سرویس فضای ذخیره سازی ابری گوگل، ذخیره کنید. شما همچنان می توانید برخی فایل های خود را برای استفاده آفلاین ذخیره کنید اما ایده اصلی در پس فضای ذخیره سازی اندک کروم‌بوک ها این است که همه چیز را در فضای ذخیره سازی ابری ذخیره کنید تا در زمان نیاز از هر جایی به آنها دسترسی داشته باشید.

کروم‌بوک ها به زودی اپلیکیشن های اندرویدی را اجرا می کنند

در پاییز سال جاری میلادی، کروم‌بوک ها یک بروز رسانی نرم افزاری را دریافت می کنند که به آنها اجازه اجرای اپلیکیشن های اندرویدی دانلود شده از فروشگاه گوگل پلی را می دهد. در حال حاضر، کروم‌بوک ها تنها اجازه استفاده از سرویس هایی که می توانند در یک مرورگر وب اجرا شوند را می دهند.

به زودی کاربران قادر خواهند بود اپلیکیشن های بومی را در پنجره های جداگانه همانند آن چه در یک رایانه شخصی عادی انجام می دهید، اجرا کنند. اپلیکیشن های بومی سریع‌تر اجرا می شوند و با اپلیکیشن های وب بهتر کار می کنند. افزون بر این، به یک اتصال اینترنتی دائمی برای استفاده از آنها نیاز نخواهید داشت. این یک بروز رسانی بزرگ برای کروم‌بوک ها خواهد بود.

نادیده گرفتن یک کروم‌بوک سخت خواهد بود

با توجه به برچسب قیمت ارزان و یک بروز رسانی قریب الوقوع که اجازه اجرای اپلیکیشن های اندرویدی را خواهد داد، کروم‌بوک ها می توانند در آینده نزدیک به لپ تاپ هایی خواستنی برای بسیاری از مردم جهان مبدل شوند.

بدون تردید افرادی نیازمند انجام وظایف سنگین خواهند بود و از این رو رایانه های مک یا گزینه های ویندوزی را انتخاب خواهند کرد اما برای آنهایی که قصد اجرای اپلیکیشن های ساده و وب گردی را دارند، کروم‌بوک ها گزینه ای ایده‌آل به نظر می رسند.
منبع:‌عصر ایران