Gerdab.IR | گرداب

تحول تلفن همراه با تراشه‌های جدید

تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۵

شرکت ARM سازنده پردازنده های تلفن همراه نسل جدیدی از تراشه ها را برای نصب در گوشی های همراه عرضه کرده که از عملکرد بسیار مناسب و عمر باتری بالا برخوردارند.

به گزارش گرداب به نقل از پی سی ورلد، پردازنده جدید ساخت این شرکت Cortex-A73 نام دارد که قرار است در نمایشگاه کامپیوتکس تایوان در معرض دید علاقمندان قرار بگیرد. اگر چه سرعت این تراشه بالاتر از نمونه های قبلی است، اما نکته اساسی کارآیی بالای Cortex-A73 و ذخیره میزان قابل توجهی از انرژی با استفاده از تراشه های مذکور است.

ساخت تراشه هایی که باعث کاهش مصرف باتری شوند، امروزه از اهمیت فراوان برخوردارند، زیرا گوشی های امروزی با نمایشگرهای بزرگ و برنامه های کاربردی متنوع نیازمند سخت افزارهایی جدید هستند که باعث صرفه جویی در مصرف باتری شوند.

با توجه به اینکه قرار است در گوشی های نسل جدید شاهد استفاده از هدست های پرمصرف واقعیت افزوده هم باشیم، ساخت سخت افزارهای افزایش دهنده عمر باتری باز هم اهمیت بیشتری پیدا می کند. البته این سخت افزارها باید از نظر عملکرد هم تقویت شوند تا مشکلاتی همچون تاخیر تصویر و پرش های احتمالی برطرف شود.

تراشه های Cortex-A73 در گوشی های جدید جایگزین تراشه های Cortex-A72 می شوند و احتمالا در گوشی های هوشمند مختلفی که حتی زیر 200 دلار قیمت دارند هم نصب می شوند.