Gerdab.IR | گرداب

مهم‌ترین تحولات اینترنت در سال 2016

تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۵

همزمان با برگزاری کنفرانسی موسوم به Code Conference. در ایالات متحده برترین و مهم‌ترین تحولات دنیای اینترنت مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش گرداب به نقل از دی کد، برخی از این تحولات که در گزارش 213 صفحه ای Mary Meeker تحلیل گر سابق بازار سهام در وال استریت و سرمایه گذار فعلی در دنیای اینترنت و فناوری مورد توجه قرار گرفته اند به شرح زیر است:

1- رشد اینترنت در حال کندشدن است و عامل اصلی این مساله بحران های اقتصادی آمریکا مانند بحران مسکن و بحران مالی است. هم اکنون سه میلیارد نفر کاربر اینترنت هستند و سرعت رشد سالانه این رقم حدود 9 درصد است.

2- تایپ کردن کلیدواژه ها برای جستجو به زودی به تاریخ می پیوندد و در 5 سال آینده 50 درصد از جستجوها به صدور فرامین صوتی یا به شکل بصری انجام می شوند. استفاده از برنامه های دستیار صوتی در گوشی ها مانند سیری، گوگل ناو و کورتانا به سرعت افزایش می یابد. بخش عمده فرامین صوتی صادرشده در گوگل برای مسیریابی در جاده و تماس با والدین بوده است.

3- برنامه های گپ و پیام رسان همراه مانند واتس اپ، وایبر و تلگرام قدرت بیشتری پیدا خواهند کرد.

4- هند با پشت سرگذاردن آمریکا به دومین کشور جهان از لحاظ تعداد کاربر اینترنت بعد از چین مبدل شده است. این کشور 277 میلیون نفر کاربر اینترنت دارد.

5- رشد استفاده از تلفن همراه در جهان کند شده و کاربرد این ابزار در کشورهای کمتر توسعه یافته با سرعت بالاتری در حال افزایش است.

6- انتشار تبلیغات در فضای آنلاین و به خصوص بر روی گوشی های همراه رشد سریعی خواهد داشت و ارزش این بازار در آمریکا از 50 میلیارد دلار در سال 2014 به 60 میلیارد دلار در سال 2015 افزایش یافته است. در این بازار گوگل با فاصله زیاد از رقبا در رتبه اول و فیس بوک در رتبه دوم است.

البته استفاده از نرم افزارهای بلوکه کننده آگهی هم از اواسط سال 2014 بر روی گوشی های همراه رشد انفجارآمیزی داشته و در جهان از حدود 200 میلیون نفر در سال 2014 به بیش از 400 میلیون نفر در حال حاضر رسیده است.