مقام‌های کره جنوبی اعلام کردند، پیونگ یانگ موفق در به دست آوردن روش طراحی ساخت بال جنگنده «اف-۱۵» و برخی قطعات پهپاد‌های جاسوسی شده است.
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۸
کد خبر: ۲۱۳۷۵
به گزارش گرداب، مقام‌های کره جنوبی امروز (دوشنبه) مدعی شدند که سارقان اینترنتی کره شمالی موفق شده‌اند  طراحی ساخت جنگنده «اف-15» آمریکا و عکس‌هایی از قطعات هواپیماهای جاسوسی  را از یک شرکت کره جنوبی سرقت نمایند.

به نوشته روزنامه «وال استریت ژورنال»، آژانس سیاسی کره جنوبی اعلام کرد که بیش از 40 هزار سند مرتبط با صنایع نظامی در حمله اینترنتی از سوی کره شمالی به دو شرکت از سال 2014 آغاز شده و اوائل سال جاری برملا گردید.

بر اساس این گزارش، در میان اسناد به سرقت رفته طراحی بال جنگنده اف-15 و تصاویر قطعات هواپیماهای بدون سرنشین جاسوسی وجود دارند.  صنایع هوایی کره جنوبی بخش‌هایی از جنگنده‌های اف- 1 را که در اختیار ارتش این کشور است، می‌سازد.

مقام‌های نظامی کره جنوبی در واکنش به این رویداد اعلام کردند دستبرد اینترنتی پیونگ یانگ قطعات حساس جنگنده اف-15چون موتور یا سامانه الکترونیکی را شامل نشده است.

وال استریت ژورنال نوشت: نشانی اینترنتی این حمله از پیوینگ یانگ، پایتخت کره شمالی بوده و در سال 2013 نیز طی حمله اینترنتی برای از کار انداختن سامانه‌های رایانه‌ای بانک‌ها و ایستگاه‌های تلویزیونی کره جنوبی استفاده شد.
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد