اگر شما ایمیلی از سایت‌های مشهور دریافت کرده‌اید که از شما می‌خواهد رمز عبور خود را به دلایلی عوض کنید، آن را جدی بگیرید.
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۲
کد خبر: ۲۱۴۱۱
به گزارش ، اگر شما ایمیلی از سوی نت‌فلیکس یا فیس‌بوک دریافت کرده‌اید که از شما می‌خواهد رمز عبور خود را به دلایلی عوض کنید، بهتر است هرچه سریع‌تر این درخواست را عملی کنید.

برایان کربس، کارشناس امنیت سایبری می‌گوید: «برخی شرکت‌های برگ ازجمله شرکت‌های خدمات استریم و نیز شبکه‌های اجتماعی، تمایل دارند کاربرانشان برای ورود به خدمات آن‌ها و استفاده از آن، شیوه خاصی را طی نمایند و روش قبلی را کنار بگذارند. این شرکت‌ها کاربران خود را مجبور به‌عوض کردن پسوردی که دوباره استفاده کرده‌اند می‌کنند تا آن‌ها را امن‌تر نگه‌دارند. احتمالاً شما هم به یاد دارید که  هکرها به‌تازگی مشخصات اکانت میلیون‌ها کاربر لینکد‌این، تامبلر و مای‌اسپیس دزدیده بودند و برای فروش آن‌ها اقدام نمودند.»

مطابق گفته‌های این کارشناس امنیتی، نت‌فلیکس شروع به انجام این فرآیند کرده تا از کاربران خود بخواهد مبادرت به تغییر رمز عبور خودنمایند. دیگر شرکت‌های مهم نیز به‌تدریج این اقدام در برنامه خود گذاشته‌اند و بنابراین کاربران باید آن را جدی بگیرند.

این کارشناس مجدداً تأکید می‌کند که اینگون ایمیل‌های دریافتی، به‌طورکلی صحت دارند و تله امنیتی نیستند، بنابراین کاربران باید با لحاظ کردن مسائل امنیتی، دستورالعمل آن‌ها را اجرا نمایند.
منبع:
ایتنا

منبع: ایتنا
برچسب اخبار:
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد