Gerdab.IR | گرداب

دیدار پسر پادشاه‌سعودی با بنیانگذارفیس‌بوک

تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۳۹۵

شاهزاده محمد بن سلمان در این سفر آمریکا با وزیر دفاع و خارجه، شماری از اعضای کنگره و باراک اوباما رئیس ایالات متحده هم دیدار کرده بود.

به گزارش گرداب، شاهزاده محمد بن سلمان پسر پادشاه سعودی که در سفر آمریکا به سر می برد با حضور در دفتر فیس بوک، با بنیانگذار این شرکت دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش شبکه خبر سعودی، شاهزاده محمد علاوه بر این از بخش های مهم شرکت فیس بوک و برنامه های اتی آن آگاه شد.

فیس بوک بزرگترین شبکه اجتماعی اینترنتی جهان است . شرکت فیس بوک اداره کننده سایت اینترنتی فیس بوک در سال 2013 میلادی،‌ 27 میلیارد دلار درآمد داشته که از این رقم 21 میلیارد دلار سود خالص بوده است. فیس بوک بیش از یک میلیارد عضو دارد.

پسر پادشاه سعودی هم اکنون سمت های مهم وزیر دفاع و جانشین ولیعهد و رئیس دفتر پادشاه را برعهده دارد.  او جوانترین وزیر دفاع جهان است.

وی همچنین رئیس شورای اقتصادی در هیات وزیران و مسؤول اجرای چشم انداز سعودی  2030 است.

شاهزاده محمد در حال حاضر در سلسله مراتب اداری در کشور عربستان سعودی، پس از پادشاه و ولیعهد، در رده سوم قرار دارد اما رفتارهای پادشاه با او و سفرها و ماموریت هایی که به وی سپرده می شود کمترین شکی را باقی نگذاشته است که پادشاه بعدی نه ولیعهد فعلی، که شاهزاده محمد 30 ساله است.

 شاهزاده محمد بن سلمان در این سفر آمریکا با وزیر دفاع و خارجه، شماری از اعضای کنگره و باراک اوباما رئیس ایالات متحده هم دیدار کرده بود.

او در بخشی از این سفر به جنوب غربی آمریکا یعنی ایالت فلوریدا یعنی محل  استقرار دفاتر مهمترین شرکت های فناروی اطلاعات و ارتباطات جهان رفت و با مدیران ارشد آنها ملاقات و گفتگو کرد.

  بررسی  فرصت های سرمایه گذاری شرکت های آمریکایی در عربستان سعودی و نقش آنها در تحقق برنامه چشم  انداز سعودی 2013 از جمله اهداف این دیدارها اعلام شده است.
 
وی پیش از این با مدیران شرکت های بزرگی چون غول هواپیماسازی بوئینگ و لوکهید مارتین (تولیدکننده تسلیحات) هم دیدار کرده بود.


منبع: عصرایران