Gerdab.IR | گرداب

خیز سعودی‌ها برای تشکیل پادشاهی دیجیتال

تاریخ انتشار : ۰۳ تير ۱۳۹۵

محمد بن سلمان، در خلال بازدید از آمریکا و دره سیلیکون، با روسای شرکت‌های بزرگ فناوری اطلاعات در این منطقه دیدار کرد.

به گزارش گرداب، در جریان بازدید محمد بن سلمان از دره سیلیکون در آمریکا، قراردادهای گسترده‌ای، بین طرفین به امضا رسید. در جریان این بازدید که دومین بازدید بن سلمان با ساتیا نادلا، رییس مایکروسافت بود، مایکروسافت متعهد شد که در جریان چشم‌انداز 2030، مسئولیت آموزش نیروهای عربستانی در زمینه طرح‌های دیجیتال و نوآوری‌های دانش‌بنیان را بر عهده بگیرد.
علاوه بر این، در قرارداد دیگری، مایکروسافت متعهد شد تا مرکز پشتیبانی تصمیم‌گیری خودش را در این کشور تقویت کرده و با کمک تیمی از متخصصان، به‌روزرسانی سامانه‌ها و برنامه‌های عملیاتی در این مرکز را بر عهده بگیرد.

نادلا در سخنانی در این رابطه گفت: «ما بسیار علاقه‌مندیم که وارد یک همکاری گسترده با عربستان سعودی شویم و به آن‌ها برای تبدیل شدن به یک پادشاهی دیجیتال کمک کنیم. مایکروسافت با کمک فناوری، تلاش خواهد کرد تا چشم‌انداز 2030، به واقعیت تبدیل شود. ما بر سرمایه انسانی و نوآوری‌ها تمرکز خواهیم کرد و ما آرزو می‌کنیم که این موضوع هر چه سریع‌تر تحقق پیدا کند.»

همچنین در برنامه مشابهی، شهرک علم و فناوری ملک عبدالعزیز هم اقدام به عقد قراردادهایی با مقامات آمریکایی کرد. ترکی بن سعود، ریاست این شهرک، گفت: «در یکی از این طرح‌ها، مقرر شد تا این شهرک، 10 مرکز تحقیقاتی در آمریکا ایجاد کند. این مراکز، طرح‌های تحقیقاتی ویژه را در زمینه‌های حیاتی و مهم، برای عربستان سعودی انجام خواهند داد.»

دیدار با روسای شرکت‌های بزرگ آمریکایی، از جمله فیس بوک، گوگل، اوراکل، اینتل، آی بی ام، اپل، ادوبی، سیسکو و بسیاری دیگر از شرکت‌های حاضر در دره سیلیکون، از جمله سایر دیدارهای محمد بن سلمان در این منطقه بود.