هشدار مدیر گرداب در گفت‌وگوي تفصيلي با خبرنگار بولتن نيوز (1):
اينها سياه نمايي نيست؛ گفتن دردهايي است كه شايد كسي نداند و نبيند كه با چه حجمي براي اغفال و گمراهي جوانان پاك اين مرز و بوم هزينه مي كنند و در آخر ممكن است به واسطه اعمال شيطاني خود برخي از جوانان ما را از دستمان بربايند.
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۸۹ - ۱۷:۱۲
کد خبر: ۲۱۶۳
گرداب- سایت گرداب که از آن به عنوان سامانه اطلاع رسانی "مرکز بررسی جرایم سازمان یافته" نام برده می شود، در روزهای آخرین سال 1387 در دسترس کاربران قرار گرفت.
 
سایتی که شأن نزولش برخورد با سایت های مستهجن فارسی زبان بود که به شیوه ای کاملا سازمان یافته، مدت ها مشغول فعالیت بوده و ایرانیان بسیاری را در منجلاب فساد و تباهی کشانده بودند؛ منجلابی که با آثاری بس خطرناک در جامعه، برای پاکدامنی و عفت خانواده ها تهدیدی بسیار جدی به شمار رفته و بنیان خانواده های ایرانی را نشانه گرفته بود.

پس از انهدام بیش از 90 سایت مستهجن فارسی زبان با تلاش مرکز بررسی جرایم سازمان یافته، ده ها نفر نیز در این راستا دستگیر شده و مورد بازجویی قرار گرفتند که پرونده قضایی آن ها در دستگاه قضایی در حال رسیدگی است.

وجود مرکز بررسی فقط محدود به برخورد با سایت های مستهجن نبود، بلکه اقدامات این مرکز تأثیر گذار کشورمان، به حوزه های سیاسی و امنیتی، حوادث پس انتخابات، جنگ نرم، اقدامات منافقین و ... نیز تسری پیدا کرد.

نقش بی بدیل این مرکز در برخورد با سایت های مستهجن، شناسایی اغشتشاگران پس از انتخابات و ... کاملا محسوس بود؛ چرا که بازخوردها و اثرات آن در جامعه کاملا نمایان شد که عصبانیت گروه ها و کشورهای مخالف ایران و درماندگی آنان از این مرکز مستندی بر این واقعیت است.

این مهم باعث شد تا خبرنگار بولتن به سراغ این مرکز رفته و با مسئول سایت گرداب مصاحبه ای مفصل انجام دهد.

مسئول سایت گرداب در این مصاحبه به طور مفصل از اقدامات و اهداف مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سخن گفته و از دستاوردها و زوایای مختلف و پنهان مانده نبرد سایبری ایران خبر داد.
وی که تسلطی کامل بر حوزه جنگ نرم داشت، از ریز جزئیات اقدامات این مرکز، چرایی ایجاد، حضور، ماموریت ها، نتایج اقدامات و برنامه های آینده مرکز بررسی های جرایم سازمان یافته سایبری گفت.

به گزارش خبرنگار بولتن، بخش اول گفتگوی مفصل بولتن با مسئول سایت گرداب به شرح ذیل است و طی روزهای آینده بخش های دیگر این مصاحبه جذاب و خواندنی منتشر خواهد شد.

-چه شد که مرکز بررسی جرایم سازمان یافته سایبری پدید آمد و چه نیازهایی احساس شد که چنین مرکزی را تأسیس کنند؟
*اجازه دهید در ابتدای مصاحبه به ذکر مقدمه ای در مورد اینترنت بپردازم که به نظرم لازم است ذکر شود. اینترنت تقریبا چهار دهه سابقه دارد؛ یعنی از هنگامی که به عنوان یک پروژه نظامی به نام "آرپانت" به منظور ارتباط گرفتن بین واحدهای نظامی در وزارت دفاع آمریکا آغاز شد، سپس در پی توسعه کاربردهای آن، وب 1 در اختیار کاربران قرار گرفت و در ادامه، وب 2 با ویژگی های منحصر بفرد خود دنیا را در نوردید و ابعاد تازه ای از کاربردهای خود را به رخ کاربران کشید. البته هم اکنون کارشناسان و متخصصان توسعه وب به دنبال ایجاد "وب معنایی" بوده و در صورت ایجاد آن وب 2 منسوخ خواهد شد.

ویژگی های منحصر بفرد مورد اشاره وب 2 موقعیت هایی را برای کاربران فراهم آورد که برخی از آنها برای سایر جوامع استفاده کننده، گاهی فرصت و گاهی نیز تهدید آفرین شده است. از جمله تهدیدهای اینترنت، به وجود آمدن جرایمی در حوزه اینترنت بود که دغدغه های جدی و فراوانی را برای مسئولان و کاربران اینترنت ایجاد کرده است. تشکیلات عظیمی هم در خصوص مبارزه با این جرایم در دنیا و در کشورهای مختلف پدید آمده ولیکن معمولا در این حوزه مجرمان از مبارزه کنندگان پیشتر بوده اند. امروزه آمریکا به عنوان صاحب این تکنولوژی، خود از آسیب خوردگان جرایم رایانه ای می باشد.

دیگر آنکه در اینترنت نیز به مثابه بروز جنگ بین دو کشور، گهگاه مشاهده می شود جنگی تمام عیار بین هکرهای دو کشور رقم می خورد؛ مثلا هکرهای چینی به آمریکا حمله می کنند و در روند فعالیت سرورهای آنها اخلال ایجاد می کنند، سپس آمریکایی ها نیز در مقابله با آنها، یا مقابله به مثل می کنند و یا این که در ازای چیزی (باج)، آتش بس اعلام می کنند.

مثلا در جریان کشتی آزادی، اگر خاطرتان باشد، وقتی اسرائیل کشتی را زد، هکرهای ترکیه حمله کرده و سایت شهرداری و چند سایت دیگر اسرائیل را از دسترس خارج کردند. البته، هم اکنون این موضوع به عنوان یک توانمندی ملی برای همه کشورها به شمار می رود که یک قدرت بازدارندگی هم پدید می آورد.
به هر روی، امروزه تهدیدات سایبری این گونه تعریف می شوند و باید آنها را جدی گرفت.

با توجه به نکاتی که گفتم، این گونه بود که در فضای سایبر، اتفاقاتی روی داد که به تدریج رنگ و بوی جرم نیز به خود گرفت؛ کلاهبرداری های اینترنتی، هک ها و نفوذها، ربودن و انتشار اطلاعات شخصی، اخاذی بر پایه اطلاعات به دست آمده از رایانه های شخصی، جاسوسي اقتصادي و .... این گونه بود که روند پیشرفته تر شد و جرايم بزرگتری در فضای اینترنت شکل گرفت؛ برای نمونه خرید و فروش گسترده مواد مخدر در فضای اینترنت رواج پيدا كرده و در این زمینه مسنجرهای اختصاصی ساخته شده است؛ بنابراین کسانی که در این فضا کار می کنند، می دانند باید به کدام مسنجر رفته و کارهای خود را شکل دهند و جلو ببرند.

ضمن این که هم اکنون میزان محرمانگی انتقال داده در فضای اینترنت در حال افزایش است. مسنجرهايي توليد مي شود كه معروف است به قدرت رمزگذاري بسیار بالا در انتقال داده و به هیچ عنوان به صورت معمولي قابل شنود نیست، لكن شركت سازنده طي قراردادي با كشورهايي كه استفاده كننده آن مسنجر هستند قراردادي منغقد مي كند و طي آن كليه اطلاعات تبادل شده را در اختيار آن كشور قرار مي دهد.
به این ترتیب پدیده ای در اينترنت شکل گرفت به نام "سایبر تروریسم" که همین مسائلی که مطرح شد در این فضا بسیار جدی است.

در این باره باید گفت، تروریسم یک بعد عملی دارد که ما در فضای جامعه خشونت آن را می بینیم و بعد دیگر آن، بعد پشتیبانی است که مثلا در خصوص انجمن پادشاهی كه مسئولیت افعال تروریستی در ایران را به عهده می گیرد و تروريستي بودن ماهيت اين گروه بر هيچ كس پوشيده نيست لكن "هاست" سایت اين گروه تروريستي برای آموزش های تروریستی، در درون کشور آمریکاست. مسئولین این سایت کاملا شناخته شده است و مشخص است کدام شهر، كدام محله و حتي كدام پلاك زندگی می کنند و ... اما هاست آنها در آمریکا است؛ آمريكايي كه داعيه دار مبارزه با تروريسم در جهان است.

برای نمونه، اگر شما در این سایت بروید می توانید به راحتی آموزش تهیه انواع سموم را ببینید و آموزش تهیه انواع بمب. همچنین نقشه بسیاری از اماكن امنيتي با تشریح جزئیات در این سایت ها هست.

اینها از یک مرحله جرم ساده گذشته و وارد حوزه امنیت ملی هر کشوری می شود؛ البته فرقی هم ندارد که آن کشور کجاست، بلکه مهم این است که امنیت ملی آن کشور را در همه حوزه ها مخدوش مي كند.این است که می گویند در واقع فضای اینترنت یک آينه تمام نما از فضای واقعی جوامع است.

به هر حال اینترنت از ده، پانزده سال پیش که با دردسرهاي فراوان زيرساختي و فرهنگي وارد کشور شد، از همان آغاز با آسیب های خود وارد شد. البته باید به اين نكته اشاره كرد در هنگام ورود تكنولوژي به كشورهاي در حال توسعه يا برنامه ريزي شده و يا غير آن، فرهنگ استفاده از تكنولوژي وارد نمي شود؛ به اين مقوله در جامعه شناسي، "تأخر فرهنگی" گفته می شود؛ یعنی در آغاز تکنولوژی وارد شده و در دسترس مردم قرار می گیرد و پس از آن فرهنگ بهره گیری از آن در دسترس قرار می گیرد. به همين خاطر دستيابي به حوزه هاي تهديد براي استفاده كنندگان از تكنولوژي بيش از فرصت هاي آن فراهم است. برای نمونه، در خصوص اتومبیل، فرهنگ استفاده از آن با تأخير در اختيار كاربران قرار مي گيرد و ملاحظه مي كنيد كه در آسيب هاي رانندگي ايران جزء كشورهاي برتر است.

باید گفت در فضای اینترنت همین وقايع در حال روی دادن است. هم اکنون می توان گفت همه جرم هایی که در فضای واقعی اتفاق می افتد، شما می توانید خودش یا نمونه ای از آن را در فضای سایبری ببینید.
پس از ورود اينترنت به كشور این آسیب ها و تهدیدها آرام آرام خود را نشان دادند تا مرحله ای که حدود چهار، پنج سال پیش، به صورت قارچ گونه رشد کردند و مرحله دوم این بودکه سازمان یافته شدند و محملی شدند برای هدایت گروه هایی که یا جاهلند و یا معاند و ضد انقلاب (ضد انقلاب از نوع سیاسی نیست بلکه از نظر منافع امنیتی است؛ یعنی ضد منافع امنیت ملی هستند)؛ یعنی یا نمی دانند که از آنها چه سوءاستفاده ای می شود و یا به هر روی در این فضا، مأمور انجام کاری شده اند. همین فضاهایی که عرض کردم؛ مواد مخدر، اخاذی، کلاهبرداری و ... که در هيچ يك از اینها مفاهیم سیاسی، ایدئولوژیک و نظامی نیست، بلکه مفاهیم امنیتی و اجتماعی است.

در سه چهار سال گذشته این امر جدی شد و در برخی از عرصه ها، جدی تر. با توجه به این که ما پیش از این نيز توصیه های بزرگان انقلاب را داشتیم نسبت به تهاجم فرهنگی. ما بخشی از این آسيب را در عرصه فرهنگی داریم که به شدت در حال رشد کردن است و در حوزه داخلی، آسیب های بسیاری را روی کاربران اینترنت ایجاد می کند.

خوب اين مطالب یعنی چه؟یعنی ما اختصاصاً در حوزه مطالب و آسیب های غیراخلاقی، یکی از کشورهایی هستیم که مورد تهاجم جدی واقع شدیم. این که می گوییم تهاجم، نه به این معنا که آدم هایی که این کار را انجام دادند، الزاما خارجی بوده اند یا آمریکایی و ... اصلا این گونه نیست.

در ابتدای امر هم باید این توضیح را بدهم که ما هم در جریان فتنه و هم در جریانات غیراخلاقی و هم در دو پروژه دیگری که یکی از آنها مرصاد است، یک موضوع عمده داریم که بسیاری از این کسانی که در این پروژه ها فعالیت می کنند، ایرانی هستند و چه بسا شیعه باشند و چه بسا که مسلمان دو آتشه هم بودند؛ یعنی آدم های پای کاری بودند. منتها روند هدایت این پروژه ها به گونه ای بوده است که یک مسلمان دو آتشه را به یک سکولار دو آتشه تبدیل می کند و گویی آدم ها در اینجا استحاله می شوند و مشکلات جدی اعتقادي برای آنان پیش می آید.

حال موضوعی که می خواهم عرض کنم این است که اگر این فرد نام و ملیت و تابعیتش ایرانی است، الزاما نباید گفت که این فرد خودی است و نمی تواند بر ضد مردم اتفاقی را رقم بزند. خیر، این می تواند در یک گفتمان تعریف شود.

پرسش این است که من این گفتمان را از کجا باید بیاورم؟ وقتی در زیارت عاشورا جریان عاشورا و کربلا را توضیح می دهد، می گوید که من از هر کسی که در روز عاشورا با سيدالشهدا عليه السلام جنگيده و كسي كه به جنگ کمک کرده و کسی كه به جنگ رضایت داشته و كسي كه از جنگ تبری نجسته، همه را در گروه و گفتمان باطل قرار می دهم و با آنان یک گونه برخورد دارم و کسانی هم که مقابل اینها هستند، گروه حقند؛ پس این که می گویم کسانی که در این فضا در حال انجام کار بودند، گروه مقابل ما هستند، منظور من این است که باید گفتمانی حل و فصل شود.
 
منظور این است هر کسی در این راه حرکت کرده و فریب خورده، باید گفتماني با او برخورد شود حالا يا سلبي يا ايجابي. حالا هر که می خواهد باشد؛ خواه خانم کلینتون باشدکه در حال هدایت فضای سیاسی است، می تواند آقای اوباما باشد یا سعيدي فریب خورده باشد. هیچ فرقی ندارد. چرا که در فضای فتنه هم همين موضوع را داشتیم که همین دوستان خودمان وارد فضایی شدند كه فریب خوردند و رخدادهایی را رقم زدند.

بنابراین ما به عنوان مركز بررسي دیدیم که دامنه آسیب ها در حال رشد کردن است، مخصوصاً در فضای جامعه و کارهای غیراخلاقی و مستهجن و البته با توجه به انذارهایی که در حوزه فرهنگی داده شده بود و این که شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی را داشتیم، اینها در فضای سایبر به شدت در حال رشد بود، پس ضرورت داشت که یکسری تغییراتی در آن انجام شود.

موضوع قابل توجه پيشرفت سازمان یافته اين جريان بود و با توجه به رصدهایی که انجام دادیم، مشخص شد که این جریان غیراخلاقی و ... در کشور با یک شبکه ای از سایت ها که مشخص است از یک جا پشتیبانی می شوند؛ هم به لحاظ پشتیانی مالی و فنی و ... که به فضای اینترنت داشتند و هم به لحظ تأمین امنیتشان. چرا که فضای سایبر همه اینها را در کنار هم می خواهد. این در حالی است که تهیه یک هاست و سرور امن در کشورهای آمریکایی یا اروپایی، هزینه های بسیار سنگینی دارد. اما با همه اینها شما می بینید که این سایت ها قارچ گونه و پشت سر هم ایجاد می شوند و با وجود بازديد كنندگان بالا بر اساس سياست هدايت گوگل به سايت هاي مسئله دار، شما به عنوان مدير سايت باید دقت کنید که چه پهناي باندي باید برای اینها قرار دهید که همه کاربران بتوانند کارهایشان را به راحتی انجام دهند مثلا دانلودها و... را انجام دهند.
بنابراین می بینید که پشتیبانی سازمان یافته اي در همه حوزه ها در حال رخ دادن است؛ جرایم سازمان یافته ای که روز به روز، شکل جدید و پیچیده ای به خود می گرفت که برای مقابله با آن، نیاز به مرکز قدرتمندی داشتیم.

در ساختار سپاه، سازماني ایجاد شد به نام فرماندهی پدافند سايبري. اين فرماندهي چندین مرکز دارد و از جمله اين مراکز، "مرکز بررسی جرایم سازمان یافته" است که در سال 1386 با تكيه بر توان فني و اطلاعاتي كارشناسان سپاه پاسداران و ساير متخصصين و طبق اصل 150 قانون اساسي در راستاي نگهباني از انقلاب و دستاوردهاي آن آغاز به كار نمود.

وظيفه اين مركز بر اساس رشد قارچ گونه جرایم سازمان یافته بین المللی و سوء استفاده از بستر اینترنت و سایر سامانه های ارتباطی در جهت انجام اقدامات تروریستی، جاسوسی اینترنتی، پولشویی و تخریب نظام فرهنگی و اجتماعی جامعه و هتک حرمت و توهین به مقدسات دینی و ارزشهای انقلابی، نظارت و بررسي جرایم سازمان يافته تروريستي، جاسوسي، اقتصادي و اجتماعي در فضاي مجازي تعيين شد كه با همكاري و هماهنگي ساير حوزه هاي اطلاعاتي و قضايي به بررسي تهديدات و آسيب هاي شبكه جهاني اينترنت و ساير فناوري هاي نوين با هماهنگی قوه قضائیه بپردازد.

مراکز دیگری هم وجود دارد که پشتیبانی کننده ما در این فضا است؛ اما وظيفه اصلي به عهده مرکز بررسي جرایم سازمان یافته است که این وظيفه اعم از رصد و مقابله است؛ یعنی هم باید جریان ها و انحراف های نوظهور را بررسی کند و هم از سوی دیگر راه های مقابله (اعم از آفند و پدافند) و راه برخورد با اینها را پیدا کند تا راه برخورد مشخص گرديده و دیگر آن که چگونه این آسیب اجتماعی را برطرف کند که البته هم اکنون در ارتباط با دیگر ارکان حکومتی، همچون شورای امنیت ملی، شورای عالی انقلاب فرهنگي، قوه قضائیه، مجلس و ... مأموریت ها را پیش می بریم و به گونه ای همه ارکان حکومتی در جریان کار ما هستند.

_درباره ساختار این مرکز بیشتر توضیح دهید. چه شد که این مرکز به سراغ سایت های مستهجن رفت و چرا گرداب؟
*در خصوص ساختار مركز همين مقداري كه توضيح دادم را از بنده بپذيريد و لكن در خصوص پروژه گرداب بايد بگويم پس از مدت ها بررسی جدی در فضای غیراخلاقی و مستهجن و شناسايي جريان هاي اصلي، در یک هماهنگی با مسئولان قضایی کشور در تاریخ 28/12/87 شمار چشمگیری از سايت هاي غير اخلاقي ضد ديني در قالب شبكه‌هاي سازمان يافته‌اي از متعرضين به حريم خصوصي مردم و توليدكنندگان فيلم‌ها و عكس‌هاي مستهجن ايراني منهدم شدند.
 
شبكه هاي مذكور كه مورد حمايت جرياناتي در خارج از كشور بودند، با هدف براندازي نرم، مبادرت به توليد محتواي ضداخلاقي و ضدديني در قالب متن‌هاي داستاني و عكس‌ها و فيلم‌هاي حرمت‌شكنانه مي‌نمودند.
 
براساس مستندات به دست آمده و اقارير صريح متهمان اين پرونده، اين شبكه‌ها قصد داشته‌اند تا از طريق توليد و تدوين فيلم‌هاي سوزاندن قرآن مجيد، متون و عكس‌ها و فيلم‌هاي حاوي اهانت به ساحت پيامبر اعظم صلی الله علیه و آله و ائمه اطهار عليهم‌السلام و شخصيت‌هاي مذهبي و انقلابي، زمينه فروپاشي مقدسات و اخلاق عمومي را فراهم آورند.
 
هم‌چنين اينان با هدف قراردادن كيان مقدس خانواده و فرهنگ حيا و عفت ايراني، اقدام به ترويج افكار و عقايد ضداخلاقي نظير هم‌جنس‌بازي، زناي با محارم و موارد ديگر كه قابليت طرح در افكار عمومي را ندارد، مي‌نموده‌اند. خريد و فروش كودكان به منظور بهره‌برداري جنسي از ديگر اقدامات اين شبكه‌هاي ضدانساني بوده است. بر اساس اسناد موجود، اين افراد در چارچوب طرح‌هايي از پيش‌برنامه‌ريزي شده و به منظور تحقق ناتوي فرهنگي، قصد از بين بردن اعتقادات و باورهاي مخاطبان و تحريك آنان براي ارتكاب اعمال قبيح و نامشروع در مهمترين ركن نظام اجتماعي يعني خانواده را داشتند.

گردانندگان اين سايت‌هاي مستهجن و پورنوگرافي كه بعضاً در خارج از كشور اقامت داشته‌اند، از طريق نصب دوربين‌هايي در حريم‌هاي خصوصي بعضي خانواده‌ها و يا برخي اماكن عمومي و يا از طريق ربودن يا اغفال دختران و زنان و تجاوز به عنف، مبادرت به ضبط تصاوير آنها و توزيع گسترده در شبكه اينترنت مي‌نمودند. به استناد اعترافات تعدادي از افراد دستگير شده، به ازاي ارتكاب هر فقره از جرايم مذكور، حمايت‌هاي مالي قابل توجهي از سوي مديران اصلي اين شبكه‌ها در خارج از كشور در اختيار عوامل آنها در داخل قرار مي‌گرفته است.

طي پروژه گرداب ضمن شناسايي كليه حاميان مالي، مديران و سرشبكه‌هاي داخلي اين سايت‌ها با الطاف خداوند متعال، اكثر اين عوامل دستگير و تحويل مقامات قضايي شدند.

محتواي موجود در اين سايتها حدود چهل گیگابايت اطلاعات بود که این میزان، جزئیاتی دارد که خدمت شما عرض می کنم. از این چهل گیگابايت، بیست گیگابايت عکس است و بیست گیگابايت سایر محتویات. بیست گیگابايت عکس یعنی هشتصد هزار عکس. حالا این میزان عکس را دوستان در یک محاسبه ای که انجام داده اند، اگر روزی هشت ساعت بخواهیم این عکس ها را نگاه کنیم، چیزی حدود پنج سال طول خواهد کشید تا بتوان همه آنها را دید.از این میزان 80 درصد غیراخلاقی و ضددینی و مربوط به ايران است.
این عدد بسیار جدی است و اگر نخواهیم به این درصدها اشاره ای کنیم هیچ اتفاقی نخواهد افتاد.
 
اما دو مطلب در اینجا هست. مطلب اول كه بسيار جدی است اين است که اینها فحشایی که معمولا در کشورهای اروپایی و غربی وجود دارد را طی برنامه هایی که در اظهارات و اعتراف های اینها هست رواج دادند و محتوای مستهجن خارجی را در سایت های ایرانی به نمايش گذاشتند برای جذب مخاطب. فاز بعدی کار آنان این شد که محتوای فارسی تولید کنند. فاز نخست، بارگذاری و ارائه مطالب خارجی و فاز دوم، بارگذاری و ارائه محتویات فارسی و ایرانی بود.
این بسیار جدی است؛ یعنی در حقیقت، بومي كردن فحشای وارداتی در اين گام رقم خورد.

در زمان فعاليت اين سايت ها، میزان همکاری ایرانیانی که دوست داشتند با این شبکه ها همکاری کنند، از 4 درصد به 35 درصد رسید و خلاصه این که به گردابی بدل شد که متأسفانه درصدی از ایرانیان را درون خود بلعيد.

درصد عمده ای از عکس هایی که در این سایت ها بود، عکس هایی بود از زنان و دختران ایرانی که به عنوان عکس های لو رفته زنان و دختران ایرانی منتشر می شد. این هم از همان جرایم سایبری است که عرض کردم. بخش دیگری هم اختصاص دادند به عکس کسانی که به اختیار و اجازه خودشان اقدام به این کار کرده اند.

اما مطلب دیگر، این است که از آن چهل گیگابايت، پانزده گیگابايت آن، کلیپ هایی بوده که در اینترنت منتشر شده است. این میزان يعني حدود ده هزار کلیپ که 85 درصد آنها غیراخلاقی و غیردینی است.
بخش ديگر آن چهل گيگابايت، 3 گیگابايت متن بوده است. پانزده هزار صفحه متن و هشتاد هزار داستان غیراخلاقی که درصد خیلی کمی از آنها تکراری است.

حجم این حمله، بسیار بزرگ است. آمارهايی كه دادم مربوط به دوره فيلتر بودن اين سايت هاست. اين ميزان فعاليت را در اختيار هر فرد منصفي بگذاريد آيا قضاوتي غير از سازمان يافته بودن و دشمنانه بودن اين حركت خواهد داشت؟ اين ميزان توليد، توزيع،‌ گستره سايت ها و گوناگوني آنها حقيقتا يك پشتيباني گسترده اي نياز دارد. هر كسي كه دستي در فضاي اينترنت دارد متوجه است كه چه مي گويم.

برخي از اين سايت ها از پربازديد ترين سايت هاي مورد تاييد عرف و شرع،‌ بازديد بيشتري داشته اند. تعداد اعضاي ثبت نام شده در آنها حيرت آور است.

اينها سياه نمايي نيست؛ گفتن دردهايي است كه شايد كسي نداند و نبيند كه با چه حجمي براي اغفال و گمراهي جوانان پاك اين مرز و بوم هزينه مي كنند،‌ فعاليت هاي گسترده ساماندهي مي كنند و در آخر ممكن است به واسطه اعمال شيطاني خود برخي از جوانان ما را از دستمان بربايند؛ جواناني كه در اعترافات خود اذعان داشته اند تا قبل از آلوده شدن به سياست هاي شيطاني اين سايت ها از ديدن تار مويي از نامحرم گريزان بودند و لكن پس از گرفتار شدن به چه كارهايي كه دست نزدند. وارد گردابي مي شوند كه همانا انتخاب عنوان پروژه به همين علت بود.
 
اين جوانان پس از مدتي تبديل به گرگ هايي مي شوند كه به دنبال طعمه هاي جنسي خود مي گردند. ديگر براي آنها فرق نمي كند كه اين طعمه را در خانواده خود بيابند و يا در جاي ديگر و اين نقطه تهديد اصلي براي ركن خانواده در جامعه است. جوان شما وقتی وارد اين فضا می شود، هر روز بيشتر در این قهقرا فرو می رود.

منبع: بولتن
 
مرتبط:
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۶ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۸
خودمونیم کسی نمیگه دوغ من ترشه
ناشناس
|
UNITED KINGDOM
|
۱۵:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۲۹
به نام خدا
سلام

ظاهرا بدون اشاعه صحیح و درست و حساب شده از دواج موقت بین جوانان حرکت شما شکست خواهد خورد.

ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۸۹/۰۶/۳۰
گفت و گوی تصویری را ندارید؟

کاوه
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۶
بارها دیده ایم جوانانی که به اسم تحقیق - پژوهش و ... وارد دریای اینترنت شده و در گردابی که از محتوی سکس و بازی شروع شده ، غرق شده اند و ساعت ها وقت خود را از بین برده و در جامعه بدنبال مسائل شهوانی خود بوده اند و اگر از خدای خود نترسیده و اخلاقیات و آموزش های خانواده ترتیبی برای رهائیشان نشده بود که جرمها و چه گناهانی در جامعه مرتکب شده و مادر و خواهر و دختر من و تو طعمه های اولیه شان نباشند . براستی اینترنت کنونی گرداب های بسیاری برای غرق شدن دارد که همه توطئه امریکا و انگلیس و صهیونیست ها است .
امیر
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۴:۰۴ - ۱۳۸۹/۱۰/۰۹
هوالقادر
با سلام
یک نظریه قدیمی می گوید که برای از هم پاشیدن یک جامعه اسلامی می بایستی جوانان آن جامعه را به فساد اخلاقی کشاند.
متاسفانه این نظریه در بسیاری از نقاط گوناگون دنیا اجرا شد و جواب داد و با نهایت تاسف و تاثر چند دهه است که نوبت به ایران رسیده است.
آیا تا کنون در این چند دهه به این نکته نیز فکر کردیم که باید نظریه ای بدهیم بر این مبنا که جوانان را حمایت کنیم تا آسیب نبینند و دست رد بر سینه دشمن بزنند؟
امیدوارم که زمانی شاهد این باشیم که دختران و پسران و مردان و زنان ما خود دست رد بر سینه دسیسه های دشمن بزنند و خود تمیز دهنده نیکی و پلیدی باشند.
متاسفانه همیشه می گوئیم انشاء الله با ظهور دولت حق همه چیز درست می شود اما آیا ما درست شدیم و درست هستیم؟
آیا تا کنون جز حرف زدن ، عمل داشته ایم؟

امان از آن لحظه که پایمان میلرزد و با لغزش آن دل مولا میلرزد.
امان از آن لحظه که او برای ما طلب بخشش می کند و ما معصیت می کنیم.

ای کاش همواره خلوت مان همانند آشکارمان باشد و آشکارمان همانند خلوتمان.

یا رب نظر تو برنگردد
و من الله توفیق
رسول
|
UNITED KINGDOM
|
۱۷:۴۲ - ۱۳۹۲/۱۰/۲۸
سلام لطفا با همجنسبازان برخورد کنید اینها از فیسبوک خیلی این روزها دارن بهره برداری میکنند و گروههای فساد تاسیس کردن لینک چندتاشون رو براتون میزارمhttps://www.facebook.com/gay.ahwazi.7?hc_location=timeline
https://www.facebook.com/arman.ahmadi.1029
https://www.facebook.com/arman.amiri.505
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد