Gerdab.IR | گرداب

در آخرین اعترافات؛

اطلاعات جالب هکر کمیته دموکرات آمریکا

تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۵

هکری که موفق به نفوذ به شبکه رایانه‌ای کمیته ملی دموکراتیک آمریکا شده هرگونه وابستگی به دولت روسیه را رد کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از کامپیوترورلد، کمیته ملی دموکراتیک آمریکا نهادی است که وظیفه حمایت از نامزدهای حزب دموکرات در سراسر این کشور به منظور کسب مقام های سیاسی در سطوح محلی، ایالتی و ملی را بر عهده دارد. کمیته یاد شده هر چهار سال یک بار برای معرفی نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به شدت فعال شده و استراتژی های کاری و تبلیغاتی حزب دموکرات را مشخص می کند.

هکر این کمیته که موفق به سرقت اسناد و فایل های محرمانه ای شده این کار را طرحی شخصی دانسته است. وی که نام مستعار Guccifer 2.0 را برای خود انتخاب کرده، افزوده است: شرکت های امنیتی و کمیته ملی دموکراتیک می توانند روسیه را بابت این حمله مقصر بدانند، اما نمی توانند چیزی را ثابت کنند. هر چه که من می شنوم حرف ها و فرضیه های بی اساس است.

این هکر یک روز بعد از افشای موضوع توسط کمیته، انتشار اسناد سرقت شده را در وب آغاز کرد. این اسناد حاوی تحقیقات در مورد دونالد ترامپ نامزد رقیب حزب جمهوری خواه و فهرست کمک ها و همین طور فایل های حاوی داده های مربوط به سیاست خارجی است.

Guccifer 2.0 خود را رومانیایی دانسته و مدعی است که به تنهایی اقدام کرده است. با این حال برخی کارشناسان اصرار دارند که او را عضوی از یک گروه هکری متخصص در روسیه بدانند. آنها می گویند بدافزار به کار گرفته شده بدین منظور قبلا توسط دو گروه هکری روس به نام های Cozy Bear  وFancy Bear به کار گرفته شده است. Guccifer 2.0 در واکنش به این ادعا گفته است که همه هکرهای جهان تقریبا از ابزار مشابهی استفاده می کنند و می توانند آنها را بخرند یا در وب پیدا کنند.

وی افزوده که با استفاده از یک آسیب پذیری کمتر شناخته شده توانسته در یک نرم افزار مورد استفاده کمیته ملی دموکراتیک آمریکا و سپس رایانه های سرور آن نفوذ کند.