Gerdab.IR | گرداب

عرضه کامپیوتر AIO مایکروسافت

تاریخ انتشار : ۱۳ تير ۱۳۹۵

مایکروسافت در حال طراحی کامپیوتر AIO برای رقابت با iMac های اپل است.

به گزارش گرداب، حتماً شما هم با این نظر موافقید که وقتی صحبت از کامپیوترهای AIO می‌شود، iMac های اپل سرآمد بازار هستند و پیشروی این گروه از محصولات دسکتاپ. به‌تازگی خبرهایی منتشرشده است که بیان می‌کند مایکروسافت در حال طراحی و ساخت گروهی ازاین‌دست محصولات برای رقابت سفت و سختی با محصولات اپل است.

اگر شما عاشق محصولات اپل باید و از آن‌ها متنفّر باشید، حتماً باید این مورد را تصدیق کنید که iMac ها نمادی برای کامپیوترهای AIO هستند؛ اما وقتی مایکروسافت نیز در کنار تولیدکنندگان سخت‌افزاری دیگر مانند Asus، msi، Dell و... وارد رقابت در حوزه AIO ها شود، مطمئناً باید جایگاه iMac ها را بیش‌ازپیش در معرض خطر ببینیم.

بر اساس گزارشی از وب‌سایت Patently Apple، شنیده‌هایی مطرح‌شده است که مایکروسافت را در حال کاربر روی رقیبی برای iMac نشان می‌دهد و این کامپیوتر گروهی از محصولات مایکروسافت با نام تجاری Surface را تشکیل خواهند داد. همان‌طور که می‌دانید این گروه از پیش شامل تبلت ها و لپ‌تاپ‌ها بوده و اگر احتمالات اخیر صحیح باشد باید به آن‌ها گوشی هوشمند سرفیس و کامپیوتر سرفیس را نیز اضافه کنیم!

متأسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعاتی در مورد این‌که چه زمانی را باید برای رونمایی Surface AIO اعلام کنیم، ولی به‌احتمال‌زیاد امسال رونمایی از AIO مایکروسافت عملی نخواهد شد. البته در قسمت‌های دیگر گزارش یک مورد هم اعلام‌شده است و آن‌هم این است که AIO مایکروسافت به‌عنوان آلترناتیوی از لپ‌تاپ به تأخیر خورده Surface Book مایکروسافت روانه خواهد شد که به نظر می‌رسد در نیمه اول سال 2017 روانه بازار شود.

همان‌طور که می‌دانید در حال حاضر تولیدکنندگان بسیاری در دنیا کامپیوترهای AIO با سیستم‌عامل ویندوز را روانه بازار می‌کنند و شرکت‌های بزرگی مانند اسوس، لنوو، msi و hp در این عرصه سرآمد هستند.

مایکروسافت باید در وهله اول به رقابت با آن‌ها پرداخته و دستگاه خود را به ویژگی‌هایی مجهز کند که دیگران فاقد آن هستند. بعدازاین مرحله است که می‌تواند به جنگ با اپل برود و طرفداران آن را به سمت محصولات خود جذب کند. البته آخرین محصولات اپل به ویژگی بسیار عالی مانند نمایشگر 5K مجهز شده‌اند که حقیقتاً تولید محصولی با این نمایشگر و قیمت عرضه آخرین iMac با توجه به سیاست‌های همیشگی مایکروسافت که کسب سود حداکثری از محصولات بوده، چالشی بسیار بزرگ برای شرکت خواهد بود.
منبع: shahrsakhtafzar