Gerdab.IR | گرداب

آهنگ‌های رایگان در کمین کاربران

تاریخ انتشار : ۲۵ شهريور ۱۳۸۹

بر اساس گزارش مکافی، احتمال زیادی وجود دارد که کاربران جست‌وجو کننده آهنگ‌های رایگان در اینترنت، احتمال هدف حملات بدافزاری قرار بگیرند.

گرداب- طبق گزارش اخیر شرکت امنیتی "مکافی" درباره رسانه دیجیتال، در حالی که نام گروه‌های موسیقی محبوب لزوماً خطر بالایی ندارد اما جست‌وجو با واژه‌های "رایگان" و "دانلود"، خطر حملات بدافزاری را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد.

به گفته مدیر پژوهش و ارتباطات آزمایشگاه‌های مکافی، این گرایش در موتورهای جست‌وجو و سایت‌های شبکه‌های اجتماعی گرفته تا سرویس‌های دانلود تورنت به چشم می‌خورد.

این شرکت خاطرنشان کرده که سرویس‌های شبکه اجتماعی مانند توئیتر شاهد افزایش چشمگیر فعالیت بدافزاری بوده‌اند.

یکی از فایده‌های خاص برای کلاه‌برداران، ابزارهای ردیابی پیشرفته این سرویس‌هاست؛ یک اپراتور بدافزار می‌تواند به آسانی محبوب‌ترین موضوعات توئیتر را مشاهده کرده و سپس از این کلیدواژه‌ها برای ایجاد پیام‌ها و لینک‌های ویژه‌ای که مرتبط با این موضوعات طراحی شده‌اند، استفاده کند.

حاصل آن، کلاهبرداری‌های بدافزاری هستند که ممکن است از انواعی که با استفاده از سرویس Google Trends ایجاد شده اند، مؤثرتر باشند.

این شرکت به کاربران توصیه کرده برای کمک به کاهش خطر حمله، از سرویس‌های دانلود موسیقی معتبر استفاده کرده و مرورگرها و نرم‌افزارهای امنیتی خود را به روز نگه دارند.
 
منبع: ایسنا