Gerdab.IR | گرداب

هک شدن هزاران دوربین توسط هکرها

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۵

گروه هکری Lizard Squad این بار از روشی خلاقانه برای حمله به رایانه های شخصی و وب سایت‌ها استفاده کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از انگجت، محققان شرکت امنیتی Arbor از نفوذ این هکرها به هزاران دوربین مداربسته و وب کم در نقاط مختلف جهان خبر داده اند. هکرهای یاد شده با این کار شبکه بوت نت مخربی طراحی کرده اند که موجی از حملات denial of service را بر علیه بانک ها، سایت های بازی، سایت های دولتی و شرکت های سرویس دهنده اینترنت به راه انداخته است.

اگر چه دوربین های مداربسته و وبکم ها به اندازه رایانه های شخصی قدرتمند نیستند، اما می توان از آنها برای مختل کردن سایت های اینترنتی و رایانه ها استفاده کرد. زیرا آنها قادر به انتقال 400 گیگابیت داده در ثانیه هستند.

دوربین های یاد شده معمولا مجهز به نسخه های ساده ای از سیستم عامل لینوکس هستند و امنیت نرم افزاری و سخت افزاری پایینی دارند. خریداران این دوربین ها هم به ندرت وصله های امنیتی جدید به روزرسان را بر روی انها نصب می کنند و لذا پس از شناسایی دوربین های یاد شده به راحتی می توان بر روی انها بدافزارهای مخرب نصب کرد.

افشای استفاده از چنین روشی برای هک کردن رایانه ها و سایت ها، یک بار دیگر جنبه های گسترده ضعف های امنیتی در اینترنت را آشکار کرد. شرکت امنیتی Arbor Networks از کاربران خواسته تا برای ارتقای امنیت خود وصله های امنیتی را برای وبکم ها و دوربین های مداربسته مورد استفاده قرار دهند.