Gerdab.IR | گرداب

از گذشته تا امروز؛

شباهت‌های جالب داعش و منافقین

تاریخ انتشار : ۲۶ تير ۱۳۹۵

انعقاد عهد و پیمان بین عربستان و گروهک منافقین با حضور برخی از افراد و بویژه مریم رجوی نیز مدعی بر حرکت عربستان در راستای برنامه های منافقین است چنانکه طی ۳ سال اخیر شاهد گرایش و ملحق شدن بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ سعودی به گروهک داعش هستیم.

به گزارش گرداب، انعقاد عهد و پیمان بین عربستان و گروهک منافقین با حضور برخی از افراد و بویژه مریم رجوی نیز مدعی بر حرکت عربستان در راستای برنامه های منافقین است چنانکه طی 3 سال اخیر  شاهد گرایش و ملحق شدن بیش از 3  هزار و 500 سعودی به گروهک داعش هستیم.


گروهکی تروریستی که عامل قتل عامل و ترور بیگناهان بسیاری بوده اند و از هیچ جنایتی حتی سوزاندن آدم های زنده و سر بریدن آنها چشم پوشی نکرده اند. اقداماتی که اگر پرونده سیاه منافقین را هم مرور کرده و یک به یک ورق بزنیم، می بینیم و شاهد شباهت های بسیاری میان این دو که هر دو نیز  تحت حمایت های عربی و غربی هستند، خواهیم بود.

عربستان حامی داعش و منافقین

بسیاری از کارشناسان بر این مساله که عربستان یکی از تامین کنندگان اصلی سلاح داعش در جنگ نابرابر با سوریه است، اعتقاد دارند. کشوری که این روزها خبر اعلام حمایتش از منافقین در جهت تلاش برای براندازی جمهوری اسلامی ایرن، حواشی و اظهار نظرات  زیادی به دنبال داشته است.

یکی از محورهای اصلی این نشست  در خصوص برنامه های این دولت علیه ایران و براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و انقلاب بوده و شاید یکی از مهم‎ترین پیام‎های این نشست، را می توان رویارویی آشکار عربستان با نظام جمهوری اسلامی دانست. در این خصوص شاهد ابراز نظر و واکنش هایی از سوی تحلیلگران سیاست خارجی و ایرانی بودیم که هر یک بر جبهه مخالف و موافق سخنانی به میان آوردند.

اما اینکه حضور عربستان  در این اجلاس چه دستاوردی را برای جامعه مسلمان به ارمغان خواهد آورد را در گفتگو با کارشناسان سیاست خارجی بررسی کرده ایم.

حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در خصوص نشست منافقین در پاریس و حضور مقامات عربستانی در آن می گوید: عربستان با این اقدام خود در واقع راه را به انحراف رفته و از مسیر اصلی خارج شده است و قصد دارد با مسیرهای تروریستی به اهداف خودش برسد این امر در حالی است که عربستانی ها فقط خودشان را از عرصه جهانی حذف می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: آمریکایی ها در این اقدام با ذهنیت استفاده ابزاری از عربستان وارد میدان شده اند وعربستان در این میدان غافل از این امر، فقط به اهدافی فکر می کند که نه تنها ایشان را به جایی نمی رساند که عربستان را  با مشکل مواجه می کند.

سعودی های بازیگران اصلی خوش خدمتی به صهیونیزم و غرب

وی عربستان و مقامات سعودی را بازیگری در خدمت آمریکا و صهیونیست دانست و تصریح می کند: عربستان برای رسیدن به قدرت در مسیر انحرافی وارد شده است و در اقدامات تروریستی نقش آفرینی کرده است.

فلاحت پیشه در پاسخ به این سوال که با توجه به برگزاری نشست منافقین؛ که تلاش منافقین برای ورود ناامنی به داخل کشور است، می تواند در بحث انتخابات 96 تاثیرگذار باشند و دوباره فتنه ای دیگر را ترسیم و راه بیندازند، عنوان می کند: ایران کشور متفاوتی است و شرایط مختلفی را پشت سرگذرانده است و خوب می داند که در ایام انتخابات چگونه اقدام کند تا انتخابات بدور از هرگونه دغدغه امنیتی برگزار شود.

این نماینده مجلس به در پیش بودن انتخابات 96 اشاره داشت و ادامه داد: با توجه به قدرت کشور و اینکه تمام بخشها در خدمت به انتخابات اقدام می کنند بازهم شاهد انتخابات قدرتمندی خواهیم بود و این اقدام منافقین نه تنها از قدرت ایران نمی کاهد بلکه بر قدرت ما می افزاید.

حمیدرضا ترقی عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی هم  با بهر گیری از نشست فوق خاطرنشان می کند: به نظر می رسد عربستان و دشمنان ایران با استفاده از تروریسم بومی، کشور را ناامن کنند چراکه استفاده از گروهک های غیر بومی نظیر داعش یا دموکراتهای کردستان و ... در کشور ما نافرجام بوده و آنها را باشکست مواجه کرده است.

وی تصریح می کدد: در این راستا دشمنان با استفاده از عوامل منافق خود در داخل کشور که عملیاتهایی را نداشته اند، پروژه های جدیدی را برای آنها تعریف و اجرایی می کنند که از جمله این اقدامات می توان به سوء قصد به جان حشمت الله فلاحت پیشه و محمدی یکی از کارشناسان برجام و اقدامات تروریستی در مرز پاکستان اشاره داشت.

وی با اشاره به اینکه امنیت با ثبات داخل کشور ایران بی نظیر اما برای دشمنان سنگین است، ادامه داد: برجام های 2و 3 به مسائل تروریسم و امنیت می پردازد تا ایران را به خودش مشغول کند تا از حمایت از مقاومت در کشورهای درحال جنگ بازدارد این تفکر و تصور بر این مدعاست که ایران با تمرکز به امنیت کشور دیگر به مقاومت کمک نمی کند.

ترقی با اشاره به برگزاری انتخابات 96 و اینکه آیا با این نشست منافقانه احتمال ایجاد فتنه ای دیگر هست یانه؟، ابراز داشت: با مسلط بودن و کنترل امنیت توسط نیروهای انتظامی، سپاه و بسیج دیگر آن چنین اقدامی صورت نمیگیرد چرا که میدان بروز و ظهور پیدا نمی کنند مگر ترورهای کور در مناطق دوردست انجام شود که نتیجه آن ایجاد فاصله و محدودیت بین مردم و مسئولین است.

محمدحسن آصفری رفتم که وی، با بهره گیری از این نشست منافقانه و تاثیرات آن بر ایجاد ناامنی در کشور اظهار داشت: در پاره ای از زمان منافقین توانمندی یشان را با جنگهای مسلحانه در مناطق وعملیات های مختلف به نمایش می گذاشتند حال آنکه در حال حاضر قدرتی ندارند چراکه اعضای آنها افراد پیر و بیماری هستند که توان کاری را ندارد و در یک کلام سازمان منافقین نافرجام است.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، پیوستن عربستان سعودی در سازمان منافقین را اشاره و تصریح کرد: عربستانی ها برای رسیدن به اهداف خودشان گروه های تکفیری را حمایت کرده اند تا به جایگاه های خوبی دست پیدا کنند اما غافل از اینکه با این امر، راه به جایی نخواهند برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، ایران را کشوری قدرتمند خواند و خاطرنشان کرد: جایگاه کشور ایران در منطقه بسیار خاص و دارای قدرت ویژه ای است و دارای توانمندی کنترل امنیتی دقیق و کاملی است و اجازه هیچگونه ناامنی را به هیچ متجاوزی نمی دهد.

آصفری با بیان توانمند بودن ایران به لحاظ امنیتی، افزود: ایران با توجه به اقدامات و تدابیر امنیتی که توسط ارگانهایی مانند سپاه، ناجا و اداره کل اطلاعات دارد، هرگونه ترفند و فتنه و اقدامات تروریستی را شناسایی و در کوتاهترین زمان خنثی می کند که با این موضوع می توان به این امر پی برد که منافقین هیچگونه اقدامی در بخش ایجاد ناامنی نمی توانند داشته باشند.