Gerdab.IR | گرداب

گوشی گمشده خود را اینجوری پیدا کنید!

تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۳۹۵

اگر تلفن اندروید خود را گم کرده اید، از وب‌سایت های آنلاین می توانید به سادگی آن را ردیابی کنید.

به گزارش گرداب، در دنیای امروز شاید هیچ چیز به اندازه گم شدن تلفن همراه برای انسان دشوار نباشد. با توجه به اینکه امروزه تمام اطلاعات ما در تلفن های همراه است، گم کردن گوشی از کابوس شب هم بدتر است. اما در ادامه روشی را معرفی می کنیم که از طریق آن می توانید گوشی خود را در هر جایی که گم شده است پیدا کرده و از امنیت اطلاعات خود خیالتان آسوده شود.

اگر گوشی شما اندروید است، دو راه برای ردیابی آن دارید. اگر تلفن هنوز روشن است و آنتن دارد، می توانید از طریق یک کامپیوتر و با استفاده از Device Manager آن را ردیابی کنید. برای این کار از طریق کامپیوتر و یا دستگاه دیگری وارد اکانت گوگل شوید. گزینه Device Manager گوگل باید بلافاصله موقعیت تلفن شما را روی صفحه گوگل مپ نشان دهد. گزینه Device Manager علاوه بر رد یابی تلفن همراه‌تان به شما این امکان را می دهد که از راه دور تلفن خود را قفل کرده و یا اطلاعات خود را از روی آن پاک کنید.

با این روش گوشی گمشده خود را پیدا کنید

ولی اگر تلفن همراه تان خاموش شده و یا دیگر در دسترس نیست، می توانید از طریق کامپیوتر آخرین محلی را که گوشی شما آنتن داشته، پیدا کنید. برای این کار وارد وب سایت google.com/settings/accounthistory شوید. سپس روی گزینه "Places You Go," و ""Manage History. کلیک کنید. از آن جایی که این سرویس به جای استفاده از جی پی اس، از طریق وای فای و سیگنال های آنتن دهی گوشی کار می کند، دقت صحیح بودن آن به اندازه Device Manager نیست.

با این روش گوشی گمشده خود را پیدا کنید