Gerdab.IR | گرداب

دریافت پول از خودپردازها با موبایل!

تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۵

تعداد بانک هایی که به مشتریان خود امکان می دهند برای دریافت پول از خودپرداز از گوشی همراه استفاده کنند روز به روز در حال افزایش است. این خدمات با استفاده از فناوری ان اف سی در دسترس است.

به گزارش گرداب به نقل از کامپیوترورلد، با این کار مردم دیگر نیازی به حمل کارت های متنوع بانکی ندارند و تنها باید چند دکمه را بر روی گوشی تلفن همراه فشار دهند.

Bank of America یکی از بانک های ارائه دهنده این خدمات است که در 2800 شعبه خود از فناوری مذکور پشتیبانی می کند.این بانک می گوید تا قبل از پایان سال 2016 میلادی دامنه ارائه خدمات مذکور به 8000 خودپرداز توسعه می یابد. این بانک در کل آمریکا دارای 15 هزار دستگاه خودپرداز است و بدین منظور برنامه همراه خاصی را طراحی کرده است.

Wells Fargo بانک دیگری است که تا پایان سال 2016 خدمات یاد شده را در 5000 خودپرداز خود ارائه می دهد. این رقم در سال 2017 به 12 هزار خودپرداز افزایش می یابد.

در اکثرخودپردازها برای دسترسی به این خدمات تنها کافیست کاربران بعد از قرار گرفتن در برابر خودپرداز عددی را که از طریق برنامه همراه بانک دریافت می کنند در خودپرداز وارد کرده و سپس مبلغ مورد نظر را دریافت کنند. پیش بینی می شود تعداد کل خودپردازهایی که در آمریکا از این فناوری پشتیبانی می کنند تا قبل از پایان سال 2016 به 95 هزار مورد برسد.