Gerdab.IR | گرداب

ماراتن برنامه‌نویسی موبایل در «شریف»

تاریخ انتشار : ۰۵ مرداد ۱۳۹۵

سومین ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه، از 18 تا 20 شهریورماه امسال در دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌شود.

به گزارش گرداب، ثبت نام در این رقابت فناورانه که به همت آزمایشگاه خدمات ارزش افزوده تلفن همراه دانشگاه صنعتی­ شریف تدارک یافته است، از 15 تیرماه آغاز شده و تا پایان مردادماه ادامه دارد.

متقاضیان رقابت در سومین ماراتن برنامه نویسی تلفن همراه کشور می‌توانند تا 31 مردادماه با مراجعه به سایت اینترنتی این رویداد تخصصی به نشانی MPM.SHARIF.IR نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

ثبت نام علاقه‌مندان در مسابقات برنامه‌نویسی تلفن همراه کشور به صورت رایگان و در قالب گروه‌های دو تا چهار نفره امکان‌پذیر است.

ماراتن برنامه‌نویسی تلفن همراه با اهداف بنیادی همچون ایجاد فرصت لذت بردن در فرایندی که ترکیبی جذاب از آموزش و تجاری سازی و خلاقیت است، آموزش رفتارهای صحیح اجتماعی- اقتصادی در حوزه کسب و کارهای نو، لذت حل مساله به شیوه‌­های گوناگون در فرایندی خلاقانه، پرورش ایده‌های خلاقانه در حوزه برنامه‌نویسی تلفن همراه، توجه به رغبت‌ها و علایق متفاوت دانشجویان و شناسایی توانمندی‌ها و هدایت استعدادها در حوزه برنامه‌نویسی در دستورکار دانشگاه صنعتی شریف قرار گرفته است.

برگزارکنندگان این رویداد فناورانه همچنین اهداف توسعه‌ای مانند گسترش و ترویج خدمات ارزش افزوده موبایل با رویکرد برنامه‌­های کاربردی و بازی در حوزه تلفن همراه، تقویت وجدان کار، انضباط اجتماعی و کارآفرینی، حمایت از تولید ملی به عنوان یک فعالیت فرهنگی در برابر نمونه­‌های خارجی و گسترش فرهنگ مصرف ایرانی، ایجاد مسابقات سرگرمی‌­های علمی آموزشی در کشور با رویکرد ایجاد کسب‌وکارهای کوچک، ایجاد خودباوری و اعتماد به نفس در دانشجویان و تقویت هویت ملی و فرهنگی با تاکید بر توانایی‌­های علمی داخلی را دنبال می‌کنند.