بررسی های جدید نشان می دهد از هر سه انگلیسی یک نفر دوست دارد با توقف استفاده از اینترنت به طور جزیی یا کلی از دنیای آفلاین بیشتر استفاده کند زیرا حس می‌کند حضور بیش از حد در فضای مجازی به زندگیش لطمه زده است.
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۰۵
کد خبر: ۲۲۵۱۶
به گزارش گرداب به نقل از تک کرانچ، بسیاری از کاربران وب در انگلیس احساس می کنند تعادل میان زندگی آفلاین و آنلاین آنها به هم خورده و بدشان نمی آید با توقف استفاده از اینترنت، گوشی، تبلت و غیره نفسی تازه کنند.

یافته های موسسه رگولاتوری Ofcom در انگلیس در یک سال گذشته نشان می دهد حدود 15 میلیون انگلیسی در سال 2016 معتقد بوده‌اند که بیش از حد زندگیشان را صرف استفاده از فناوری کرده‌اند و برای پس گرفتن کنترل حیاتشان از وسایل الکترونیک و اینترنت قصد دارند برای مدتی از ابزار مذکور فاصله بگیرند.

25 درصد از این افراد قصد دارند یک روز کامل از اینترنت به دور باشند. یک پنجمشان معتقدند باید یک هفته از اینترنت دور باشند و 5 درصدشان موفق شده اند تا یک ماه کاری به اینترنت نداشته باشند. بر طبق این گزارش از هر ده انگلیسی یک نفر توانسته یک هفته خود را به دور از نمایشگر رایانه نگهدارد.

این یافته ها حاصل پرسش از 2025 بزرگسال انگلیسی و 500 نوجوان است. 33 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند به علت دور شدن از اینترنت بهره وری بیشتری داشته اند. 27 درصد هم گفته اند با این کار آزادی بیشتری به دست آورده اند و یک چهارم پاسخ دهندگان هم اظهار داشته‌اند با این کار از زندگیشان بیشتر لذت برده‌اند.

در مقابل 16 درصد گفته‌اند با این کار بیم داشته‌اند که چیز مهمی را از دست بدهند، 15 درصد احساس گم شدگی داشته اند و 14 درصد هم تصور می کرده اند رابطه شان با دنیا قطع شده است.

بررسی ها نشان می دهد استفاده از اینترنت باعث کاهش 48 درصدی دیگر فعالیت ها در منزل، کمتر شدن 47 درصدی خواب و استراحت و کاهش 31 درصدی وقت گذاری انگلیسی ها با خانواده و دوستان می شود و لذا کاهش استفاده از ان تعامل اجتماعی مردم این کشور را بیشتر می کند.

22 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی گفته اند به علت شدت استفاده از اینترنت به قرارهای خود با دوستان و اقوام دیر می رسند و 13 درصد هم همین مساله را علت دیر رسیدن به سر کار خود دانسته اند. 26 درصد جوانان شرکت کننده گفته اند به علت شدت استفاده از اینترنت دیر به منزل می رسند و 60 درصد هم گفته اند تکالیف مدرسه را انجام نمی دهند تا در فضای آنلاین وقت گذرانی کنند.

این وضعیت موجب مداخله والدین جوانان و نوجوانان شده، به گونه ای که 61 درصد این افراد از مداخله والدین و محدودشدن استفاده از گوشی و تبلت و ... در خانه خبر داده اند.

متوسط استفاده هفتگی انگلیسی ها در این گزارش 25 ساعت اعلام شده و 42 درصد پاسخ دهندگان گفته اند روزی ده بار برای وبگردی یا چک کردن برنامه های مختلف تلفن همراه آنلاین می شوند. 11 درصد پاسخ دهندگان تا بدان حد معتاد بوده‌اند که روزی بیش از 50 بار برای کنترل اینترنت آنلاین می شدند.

نکته جالب این است که انگلیسی ها اعتیاد خود به اینترنت را تکذیب نمی کنند. 59 درصد شرکت کنندگان در این نظرسنجی خودشان را گرفتار گوشی ها و تبلت های خود توصیف کرده اند و 34 درصدشان گفته اند قطع ارتباط با اینترنت برایشان دشوار است.

در گزارش Ofcom افزایش استفاده از پیام رسان های موبایلی یکی از دلایل اصلی احساس اعتیاد بیش از حد به استفاده از فناوری و اینترنت توصیف شده است. استفاده از واتس اپ و مسنجر فیس بوک در این کشور از 28 درصد در هفته به 43 درصد در هفته افزایش یافته و این appها مهم ترین ابزار ارتباطی جوانان 16 تا 24 ساله این کشور هستند. به گونه ای که 36 درصد این جوانان آنها را مهم ترین ابزار ارتباطی خود دانسته اند.

البته هنوز استفاده از پیامک و ایمیل متداول ترین شیوه ارتباطی در انگلیس است و هر هفته به ترتیب 70 و 63 درصد انگلیسی ها از ان استفاده می کنند،البته استفاده از این دو روش به ترتیب 7 و 8 درصد در مقایسه با سال 2014 کاهش نشان می دهد.

دیگر یافته‌های جالب این گزارش عبارتند از استفاده 86 درصد مردم انگلیس از اینترنت خانگی، تبدیل گوشی‌های هوشمند و لپ تاپ ها به ابزار اصلی اتصال به اینترنت با 36 و 29 درصد استفاده و تصادف 25 درصد مردم انگلیس با فردی در خیابان به علت توجه بیش از حد وی به گوشیش.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد