Gerdab.IR | گرداب

سرلشکر جعفری:

تفکر دوم خرداد به دنبال توقف انقلاب اسلامی است/ برخی مدافع رشوه‌گیری شده‌اند

تاریخ انتشار : ۰۳ شهريور ۱۳۹۵

فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای (مد ظله‎العالی) چفیه خود را از سخنرانی مصلی در سال 78 و برای مبارزه با تفکر دوم خرداد به گردن انداخت، گفت: این تفکر به دنبال متوقف کردن انقلاب اسلامی است.

به گزارش گرداب، سرلشکر محمدعلی جعفری ظهر امروز در جمع نخبگان بسیجی استان همدان با اشاره به فضای معنوی موجود در استان آن را به دلیل مجاهدت علما و بزرگان آن دانست و اظهار کرد: این افراد با رویکرد جهادی نورانیت و معنویت اسلام را در این دیار منتشر کردند.

وی با بیان اینکه باید قدر علما و اندیشمندان خود را بدانیم، خطاب به نخبگان بسیجی همدانی گفت: این علما ایمان و اخلاص را در بین شما منتشر کرده‌اند و انقلاب اسلامی نیز از آن بهره‌مند شده است.

فرمانده‌ کل سپاه پاسداران با گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای مدافع حرم افزود: وجود این شهدا نشان از عمق ایمان و بصیرت در این دیار دارد که باید قدر آن را بدانید.

وی با تاکید بر اینکه وجه مشترک بین شما بسیجیان، پاسداران، روحانیون و مسؤولان در رده‌های مختلف سپاه در پاسداری از انقلاب اسلامی است، گفت: باید تکلیف‌محور عمل کنید تا این بار سنگین را به سرمنزل مقصود برسانید.

سرلشکر جعفری با بیان اینکه انقلاب اسلامی با همه سختی‌ها و پیچیدگی‎هایی که دارد توانسته خود را به این مرحله از قدرت و امنیت و استقلال برساند اظهار کرد: همواره دشمنان خارجی و داخلی موانع مختلفی را در سر راه انقلاب قرار داده‌اند اما عامل موفقیت تا به امروز مجاهدت‌های افراد مختلف در عرصه جنگ سخت و نرم بوده است.

این مسؤول ادامه داد: اگر به تاریخ نگاه کنیم پس از حکومت 10 ساله حضرت رسول اکرم (ص) و حکومت پنج ساله حضرت امیر(ع) تا سال 57 شمسی حکومتی که بر پایه دین و قرآن بوده باشد نداشتیم اما امروز انقلاب اسلامی توانسته پس از 38 سال طوفنده‌تر، زنده‌تر، پویاتر، مقتدر، باعزت‌تر و با عظمت خاصی راه خود را ادامه دهد.

سرلشکر جعفری گفت: آن دو مدت مقطع زمانی اول حکومت اسلامی در دست دو معصوم و عزیزترین افراد خلق شده روی زمین اداره شد و امروز نیز انقلاب اسلامی به دست فرزندان خلفشان امام خامنه‌ای (حفظه الله) در حال اداره است.

*تهدیدهای نظامی و خارجی را به خوبی توانسته‌ایم مهار کنیم

وی با اشاره به اینکه ما بسیجیان و پاسداران باید رسالت خود در راستای ادامه راه انقلاب به جا آوریم گفت: خداوند متعال لطف بسیاری به ما کرده تا به این عنوان برسیم و این نیز وعده الهی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: بسیجی و پاسدار بودن افتخار بزرگی است که به ما رسیده است اما مشروط به اینکه حقش را ادا کنیم و با تلاش و مجاهدت این نقش موثر را ایفا کنیم.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی این پیشرفت، عزت و وضعیت فعلی خود را مدیون جوشش‌های درونی افراد مومن و انقلابی است.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه خداوند یک نصیحت به ما کرده است که «برای خدا قیام کنید» اظهار کرد: افتخار می‌کنیم در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که اکثریتش این انقلاب را حمایت و پشتیبانی می‌کنند و افرادش برای خدا قیام کرده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: بقیه راه انقلاب اسلامی احتیاج به حرکت خودجوش درونی تک‌ تک ما براساس اخلاق، تلاش، مجاهدت و سختکوشی دارد تا بتوانیم انقلاب از این مرحله سوم عبور داده و مرحله چهارم را آغاز کنیم و شرمنده رهبر معظم انقلاب نشویم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی بیرون از مرزها در ابعاد سلبی انقلاب با شعار استکبارستیزی و زیر بار زور نرفتن در حال پیشرفت است، افزود: ایران پرچم استکبارستیزی را برافراشته است اما باید بدانیم بنا به تعریف امام خامنه‎ای(مد ظله‎العالی) انقلاب پنج مرحله دارد و ما هنوز در مرحله سوم آن هستیم.

وی ادامه داد: تهدیدهای نظامی و خارجی را به خوبی توانسته‌ایم مهار کنیم به طوری که با وجود تهدیدها در منطقه و دنیا یک اقتدار و امنیت در کشور ایجاد کرده‎ایم که البته این از نصرت‎های الهی است.

سرلشکر جعفری گفت: این نیز از وعده‌های الهی است که کسانی که مقابل طاغوت کفار و مستکبرین بایستند خداوند آن‌ها را یاری می‎کند.

این مسؤول اظهار کرد: به این نکته باید توجه کنیم که آمادگی دفاعی و نظامی خود را حفظ کنیم و به دنبال ابعاد ایجابی انقلاب اسلامی باشیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: جنبه‌های ایجابی، معرفی اسلام و انقلاب به جهان و ایجاد تمدن بزرگ جهانی است که باید آن را برای ظهور حضرت حجت(عج) فراهم سازیم.

وی خاطرنشان کرد: در مرحله چهارم و پنجم انقلاب باید به دنبال ارائه الگو از یک جامعه امن و اسلامی بر اساس ایمان برای دنیا باشیم، چرا که جامعه امن است که ایمان در آن موج بزند.

سرلشکر جعفری ادامه داد: در بعد امنیتی الگو شده‎ایم چراکه امن‎ترین کشور هستیم و کسی نمی‌تواند علیه امنیت ایران اقدامی انجام دهد.

وی با اشاره به اینکه امنیت نباشد هیچ اقدامی نمی‎توان انجام داد، گفت: امنیت مقدمه‌ای به مراحل ایجابی یک انقلاب و تهیه الگوی جامعه اسلامی است.

*الگوسازی جامعه اسلامی و انقلابی مطالبه‎ای جدی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه موضوع الگوسازی جامعه اسلامی و انقلابی سال‎هاست در حال مطالبه شدن از حوزه‎های علمیه، رسانه‌ها و دستگاه مرتبط است اظهار کرد: تلاش و مجاهدت برای الگوسازی جامعه دینی کار سختی است و نیاز به جوشش تک تک مردم دارد.

وی با بیان اینکه ما در کارهای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و... دشمنان داخلی داریم، ادامه داد: دیدگاه‌های مخالف دیدگاه رهبری مانع کار می‌شود و بخصوص وقتی که لایه‌های پوشش همچون اصلاحات یا رفرم می‌خواهد مسیر انقلاب را اصلاح کنند کار سخت می‌شود.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: باور اینکه تفکری می‌تواند مقابل تفکر رهبری بایستد سخت است چراکه ولی فقیه کسی است که موضع‌گیری‎هایش تماماً از روی اسلام، قرآن و شرع است، اما سختی کار ما این است که بدانیم در داخل کدام مسؤول و غیر مسؤولی مخل است و بصیرت یعنی همین.

*التزام عملی به ولی فقیه یعنی اگر باور دیگر داری به تفکر رهبری عمل کنی

وی ادامه داد: التزام عملی به فرامین ولی فقیه یعنی اینکه اگر باور دیگر هم داری به تفکر رهبری عمل کنی؛ نه اینکه شعار انقلاب بدهی و کار دیگری انجام بدهی و یا قهر کنی؛ چرا که این طور انقلابی بودن‎ها ارزش ندارد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: موانع اصلی پیشرفت همه انقلاب‌ها همیشه از داخل بوده است، همه انقلاب‎های مادی و کمونیستی نیز همواره از داخل ضربه خوردند و ما نیز باید مراقب تهدیدات داخلی باشیم.

وی با اشاره به اینکه امام خامنه‌ای(مد ظله‎العالی) چفیه خود را از سخنرانی مصلی در سال 78 و برای مبارزه با تفکر دوم خرداد به گردن انداخت، گفت: این تفکر به دنبال متوقف کردن انقلاب اسلامی است.

سرلشکر جعفری ادامه داد: آنها می‌خواهند در مسیر انقلاب اسلامی اصلاح انجام بدهند و با دادن شعارهای عوام‎فریبانه اعم از عدالت اجتماعی و.. مردم را فریب بدهند.

وی گفت: بالاترین هدف انقلاب اسلامی عدالت و تامین حداقل معیشت بر اساس عدالت و رشد معنوی جامعه، برقراری امنیت و هدایت مردم به سمت خداوند است که رشد معنوی و مادی جامعه هر دو با یکدیگر باید انجام شود.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: انحرافی که عده‎ای از آقایان در سال‎های گذشته پیدا کرده‎اند به خاطر الگو گرفتن از غرب و متکی شدن به خارج از کشور بود.

وی با بیان اینکه باید به داخل متکی می‌شدند و به موازات این موضوع به دنبال انسان‎سازی هم می‎بودند، ادامه داد: حکومت‌های اسلامی همواره و در صدر اسلام نیز از داخل ضربه خورده‌اند.

* عده‎ای با ایجاد شبهات سیاسی در مقابل تفکر رهبری می‎ایستند

سرلشکر جعفری خطاب به جمع حاضر اظهار کرد: وجه مشترکی بین شما وجود دارد که باعث می‌شود تا غیر محافظانه‌ کار کنید، انقلاب را با شتاب بیشتری رو به جلو حرکت دهید و موانع را بردارید.

وی گفت: ایمان بدون عمل صالح ارزشی ندارد و ما و شما نباید به دنبال عادی زندگی کردن باشیم چراکه یک لباسی را پوشیده‌ایم و عنوانی را یدک می‎کشیم پس نمی‎توانیم عادی زندگی کنیم، جوشش باید داشته باشیم و عمل انقلابی انجام دهیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه باید با روحیه جهادی همه امکانات خودمان چه جان و چه مال خود را در این راه قرار دهیم افزود: باید این همه توطئه علیه ایران را خنثی کنیم.

وی ادامه داد: عده‎ای شبهات سیاسی ایجاد می‌کنند و با استفاده از عناصر داخلی غیر انقلابی و دنیاطلب که خیال می‌کنند انقلابی هم هستند، در مقابل تفکر رهبری می‎ایستند.

سرلشکر جعفری اظهار کرد: یک نفر که در یکی از پست‌های حساس نظام نشسته؛ می‌گوید نظراتی در مقابل نظرات رهبری داریم و از نظرم هم دفاع می‎کنم! در ادامه می‌گوید ولی آنچه رهبری بگوید انجام می‌دهیم؛ جای سئوال است چگونه شخصی که از نظر و باورش نمی‎گذرد و از نظرش دفاع می‎کند می‌تواند نظر رهبری را انجام دهد؟

وی ادامه داد: فرد ولایی واقعی اگر هدفی یا نظری هم داشته باشد نظر خود را کنار گذاشته و دستور رهبری را انجام می‌دهد و این یعنی التزام عملی به ولی فقیه.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اضافه کرد: در حوزه توجیه و تبیین مسائل سیاسی و فرهنگی باید نهضتی راه بیفتد.

وی با بیان اینکه باید این کار را آحاد مردم جامعه شروع کنند چرا که حرکت انقلابی یعنی از پایین به بالا و این یک تکلیف است، افزود: در این حرکت نباید جناحی حرکت کرد بلکه تنها باید به دنبال عمل انقلابی بود.

*در رقابت‎های سیاسی همواره به دنبال مردمسالاری دینی هستیم نه حزب‎سالاری

سرلشکر جعفری ادامه داد: امروز در آمریکا با به وجود آوردن فضای دوقطبی می‎خواهند مردم را فریب دهند و به زعم خودشان دموکراسی برقرار کنند؛ تلاش می‌کنند تا 20، 30 درصد مردم را پای صندوق‌های رأی بیاورند و بگویند ما هم دموکراسی داریم؛ اما همه می‌دانیم این دوقطبی بازی‌ها دست‎های پشت پرده‎ای دارد و سازماندهی شده است.

وی اضافه کرد: در رقابت‎های سیاسی همواره به دنبال مردمسالاری دینی هستیم و نه حزب‎سالاری و نه اینکه یک جریان سیاسی اصالت پیدا کند.

*جهاد کبیر یعنی اطاعت نکردن از مخالفان انقلاب اسلامی

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ما و شما باید به دنبال ساز و کار باشیم و این رسالت ماست و این حرکت و رسالت با عادی زندگی کردن شدنی نیست و نیاز به جهاد کبیر دارد.

وی تأکید کرد: جهاد کبیر یعنی اطاعت نکردن از دشمنان و کافران و این زمانی محقق می‎شود که آحاد مردم و بسیجیان یک حرکت خودجوش عمومی و مردمی داشته باشند.

سرلشکر جعفری با طرح این سئوال که باید چه کنیم تا از مرحله سوم انقلاب عبور کنیم و همه دستگاه‌های نظام را اسلامی کنیم گفت: امروز برخی مدافع رشوه‌گیری شده‌اند.

این مسؤول ادامه داد: به یاد دارم حوالی همان سال‌های موضوع دوم خرداد حضرت آقا در سخنرانی‎هایشان به موضوعات مقابله با فساد، فقر و تبعیض تاکید ویژه‌ای داشتند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان با بیان اینکه رشد انقلاب اسلامی بدون خواست مردم انجام نمی‎شود، افزود: مردم و بسیج عمومی جنگ و فتنه 88 را حل کردند، از این رو باید توانمندی مردم برای پیشبرد انقلاب بسیج شود.