Gerdab.IR | گرداب

اسناد بنیاد هیلاری کلینتون منتشر شد

تاریخ انتشار : ۱۵ مهر ۱۳۹۵

در حالی که ویکی لیکس وعده داده در آینده اسنادی را علیه هیلاری کلینتون در اینترنت منتشر می‌کند، هکری با نام مستعار Guccifer 2.0 فایل هایی را با همین موضوع در فضای مجازی پخش کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از آرس تکنیکا، این هکر مدعی است فایل هایی که در اینترنت پخش کرده از سرورهای بنیاد کلینتون به دست آمده اند. وی افزوده که بسیاری از کاربران از وی خواسته بودند دست به چنین کاری بزند و منتظر این افشاگری بوده اند.

وی در وبلاگ خود تصریح کرده که با هک کردن سرورهای بنیاد کلینتون صدها هزار سند و همین طور اطلاعاتی در مورد پول های اهدا شده به این بنیاد را به دست آورده است. وی امنیت این سرورها را نیز بسیار ضعیف دانسته و افزوده که تنها با صرف زمان و بررسی این سرورها توانسته به آنها نفوذ کند.

علیرغم این ادعاها برخی منابع مستقل می گویند این فایل ها مربوط به بنیاد کلینتون نیست. زیرا اگر چه برخی از این فایل ها حاوی داده های واقعی هستند، اما اکثر آنها مربوط به فعالیت های هکری قبلی Guccifer 2.0 و از جمله نفوذ به کمیته ملی دموکراتیک و کمیته پیکار دموکراتیک برای کنگره هستند. هک های یاد شده قبلا به روس ها نسبت داده شده بودند.

برخی از این اطلاعات هم قبلا به طور عمومی موجود بوده اند و برخی از آنها هم بازسازی هایی به منظور تبلیغات به نظر می رسد. اما رویدادهایی از این دست می تواند به محبوبیت هیلاری کلینتون برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری آسیب بزند.

مدیران ارشد این بنیاد هم ادعای هک شدن داده های خود را تکذیب کرده اند و می گویند هیچ شواهدی در این زمینه در دسترس نیست و نیروهای انتظامی هم به شواهدی در این زمینه دست نیافته اند.

با این حال برخی اسناد موجود در این مجموعه نشان دهنده کمک های کلان شرکت های تجاری به برخی نمایندگان جمهوری خواه کنگره است. در ازای این کمک ها قوانینی با حمایت جمهوری خواهان در کنگره تصویب شده که به نفع شرکت های تجاری مذکور بوده است. در بخش دیگری از این اسناد اسامی افرادی که از کمیته دموکرات ها کمک هایی دریافت کرده اند همرا با اسامی بانک های پرداخت کننده پول و .. درج شده است.

در فهرست دیگری با نام hfscmemberdonationsbyparty6101 فهرست افرادی از هر دو حزب جمهوری خواه و دموکرات درج شده که به واسطه بانک ها و برخی موسسات مالی کمک هایی را از احزاب یاد شده دریافت کرده اند.