سرقت اطلاعات بانکی از طریق واتس اپ

سرقت اطلاعات بانکی از طریق واتس اپ
تاریخ انتشار : ۰۲ بهمن ۱۳۹۵

فضای مجازی با تمام امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ گاهی امنیت آنان را نیز به خطر می‌اندازد. هکرها و سارقین مجازی همیشه و در همه به دنبال راهی برای سرقت اطلاعات شخصی و یا اطلاعات مالی افراد هستند و با ابداع روش‌های متفاوت کاربران را غافلگیر می‌کنند.

به گزارش گرداب، به تازگی کارشناسان دریافته‌اند که هکرها با استفاده از اپلیکیشن پیام‌رسان واتس اپ دست به این کار می‌زنند. این هکرها با هدف قرار دادن کاربران سیستم عامل اندروید، و با  ارسال پیامی حاوی یک ویروس ناشناس به حساب کاربری اشخاص در واتس اپ امکان دسترسی به اطلاعات را برای خود محیا میسازند. این ویروس که به ویروس واتس اپ معروف شده است تا کنون در هند و تنها در گوشی های اندروید شناسایی شده است.

این ویروس که به صورت فایلهای اکسل و در برخی موارد پی دی اف ارسال میشود، به محض باز شدن در گوشی هوشمند به اطلاعات شخصی افراد دست مییابد و حتی اطلاعات حساب مالی اشخاص را نیز به سرقت میبرد.

مرکز خدمات امنیت هند، با اعلام این خبر از کاربران گوشیهای هوشمند درخواست کرده تا به هیچ وجه فایلهای دریافتی ناشناس و مشکوک از طریق اپلیکیش واتس اپ را باز نکنید، چرا که امکان از دست رفتن اطلاعات حساب بانکی و در نتیجه یک کلاهبرداری مالی در انتظار افراد خواهد بود. کارشناسان هنوز از جزئیات چگونگی نفوذ این ویروس به گوشیها اطلاعاتی منتشر نکرده‌اند و این در حالیست که گزارشی از بروز چنین مشکلی بر روی گوشی‌های آیفون و یا گوگل منتشر نشده است؛ و تا کنون تنها گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید در خطر هستند.

به گفته کارشناسان تکنولوژی، به نظر می‌آید طراحان اپلیکیشن واتس اپ  برای مهار این ویروس اقداماتی را در دست بررسی دارند که به زودی اخبار مرتبط با آن را منتشر خواهند کرد.


منبع: اقتصادنیوز