راه‌اندازی سایت شناسایی هکرهای فضای مجازی

راه‌اندازی سایت شناسایی هکرهای فضای مجازی
تاریخ انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۵

انجام فعالیت‌های خرابکارانه در فضای مجازی دشواری‌های زیادی دارد و هکرها و جانیان آنلاین علاوه بر امکان دستگیری با خطر کلاه‌برداری و حقه‌بازی مواجه هستند.

به گزارش گرداب، به‌تازگی وب‌سایتی طراحی‌شده که به همه کاربران اینترنت کمک می‌کند این دسته از کلاه‌برداران که علیرغم دریافت پول در فضای مجازی به وعده‌های خود عمل نمی‌کنند را شناسایی کنند.
وب‌سایت Ripper.cc حاوی یک پایگاه داده از خلاف‌کاران اینترنتی بدقول و حقه‌باز است که به ripper ها شهرت دارند. وب‌سایت یادشده از ژوئن سال گذشته راه‌اندازی شده و محققان امنیتی می‌گویند با بررسی سایت مذکور می‌توان اطلاعات بیشتری از دنیای زیرزمینی هکرها و خلاف‌کاران اینترنتی به دست آورد.
اگرچه برخی هکرها و خلاف‌کاران اینترنتی پس از دریافت هزینه از کاربران برای فروش ابزار هک، سرقت اطلاعات یا نفوذ به یک شبکه رایانه‌ای و... وعده‌های خود را عملی می‌کنند، اما کم نیستند هکرهایی که وعده‌هایشان را اجرا نمی‌کنند و کالاها و نرم‌افزارهای قلابی و فاقد کارآمدی به مشتریانشان می‌فروشند. برخی دیگر نیز شماره‌های کارت اعتباری را در اختیار مشتریان خود می‌گذارند که اعتبار ندارند یا جعلی هستند. عده‌ای از آن‌ها هم به‌جای نفوذ به شبکه‌های رایانه‌ای هدف، اطلاعاتی بی‌ارزش را ارائه کرده و مدعی می‌شوند آن‌ها را از شبکه موردنظر به دست آورده‌اند.
بنابراین کار با چنین افرادی در دنیای مجازی ساده نیست و یافتن هکرهای قابل‌اعتماد یک چالش بزرگ است. Ripper.cc یک پایگاه داده متشکل از حدود ۱۰۰۰ نمایه کاربری است که در آن نام مستعار هکرها، روش‌های ارتباطی با آن‌ها و اطلاعاتی در مورد فریب‌کاری‌ها و خلف وعده‌هایشان درج‌شده است.
بازدیدکنندگان از این سایت می‌توانند نمایه‌های جدیدی را برای معرفی کلاه‌برداران اینترنتی حقه‌باز و بدقول خلق کنند و این افراد را به دیگران معرفی کنند. همچنین امکان افزودن افزونه‌های نرم‌افزاری ارتباطی مورداستفاده این هکرها به Ripper.cc وجود دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد این سایت توسط تعدادی از هکرهای روس طراحی و راه‌اندازی شده است.