خودشیفتگی سیری‌ناپذیر اسرائیلی‌ها!

خودشیفتگی سیری‌ناپذیر اسرائیلی‌ها!
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵

مقامات رژیم صهیونیستی همواره ادعا می‌کنند که نقشی کلیدی در زمینه مدیریت فضای سایبری در دنیا دارند و در این زمینه پیش رو هستند.

به گزارش گرداب، به ادعای یکی از مقامات سابق شین بت (سازمان امنیت داخلی رژیم صهیونیستی)، 65 استارت آپ جدید در سال 2016 در اسرائیل به وجود آمده و همین موضوع، سبب شده است تا رژیم صهیونیستی، نقشی کلیدی در زمینه امنیت سایبری در جهان ایفا نماید.

ارز کرینر (Erez Kreiner)، یکی از فرماندهان قبلی سازمان اطلاعاتی شیب بت، دراین‌باره گفت: «چابکی اسرائیل در زمینه یافتن راهکارهای مقابله با حملات سایبری، یک فاکتور کلیدی برای ایفای نقش رهبری اسرائیل در این زمینه محسوب می‌شود. ما همانند قایق پرسرعت، در مقابله با یک ناو هواپیمابر عمل می‌کنیم و این موضوع، همان دلیل برتری ما است. در نبرد با حملات و جرائم سایبری، شما نیازمند پاسخ و عکس‌العمل بسیار سریع هستید. برخی کشورها در یافتن پاسخ به این‌گونه حملات سایبری، همانند همان ناوهای هواپیمابر عمل می‌کنند و در یک بازه زمانی طولانی، عملکرد قابل قبولی دارند، اما اسرائیل همان قایق پرسرعت است و در مدت‌زمان کوتاهی، با چابکی و سرعت عمل بسیار بالا، پاسخ به حملات سایبری را به‌راحتی پیدا می‌کند.»


این مقام اسرائیلی در ادامه اظهارنظرهای خود در این زمینه گفت: «چالش‌های سایبری، به‌شدت در حال رشد هستند و هر دو گروه هکرهای خصوصی و دولتی، در این زمینه نقش دارند. تعریف دقیق از اینکه چه چیزی به‌عنوان یک حمله سایبری در نظر گرفته می‌شود و اینکه چه تعداد از آن‌ها به‌صورت روزانه یا ماهانه رخ می‌دهند، تعاریفی بسیار متفاوت و مختلف است. چیزی که باید آن را یادآوری کرد، شدت و پیچیدگی یک حمله است و اینکه در طی سال‌های گذشته، این شدت و پیچیدگی، افزایش بسیار زیادی داشته است.»

وی درباره نقش هکرهای دولتی در زمینه شدت بخشیدن به جنگ‌های سایبری در روزگار امروز گفت: «هکرهای سازمان‌یافته دولتی، در این میان، نقش بسیار مؤثری دارند. آن‌ها منابع بسیار بیشتری چه از لحاظ مالی و چه از لحاظ تخصص نسبت به هکرهای خصوصی در اختیار دارند.»

کرینر همچنین در مورد نقش شین بت در مقابله با جرائم سایبری گفت: «سازمان امنیت داخلی شین بت، از سال 2002، مسئولیت حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی را بر عهده دارد و امروز، 25 درصد از کارکنان این سازمان امنیتی اسرائیل، به مقابله با جرائم سایبری اختصاص یافته‌اند. اگر امروز هیچ دفاعی در برابر حملات سایبری طراحی نکنیم، جهان دچار هرج‌ومرج و آشفتگی در این موضوع خواهد شد.»

به ادعای مقامات امنیتی اسرائیلی، در سال 2016، 365 شرکت امنیت سایبری در اسرائیل فعالیت می‌کرده که این میزان در سال 2012، 187 عدد بوده است. این اظهارنظر یک مقام این رژیم در زمینه امنیت سایبری، تنها اظهار برتری صهیونیست‌ها در ماه‌های گذشته نیست و مقامات ارشد این رژیم، همواره خود را یک دولت پیش رو در رهبری جهان سایبر قلمداد می‌کنند، به‌عبارت‌دیگر، آن‌ها در تلاش هستند تا با القای یک حس برتری مطلق در میان کشورهای ضعیف جهان در این زمینه، نفوذ خود را از طرق مختلف در سایر کشورها گسترش دهند.