ادعای جدید سران ارتش اسرائیل

ادعای جدید سران ارتش اسرائیل
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۵

ژنرال سابق ارتش اسرائیل ادعا کرده است که از کار انداختن کل نیروی هوایی دشمن با یک کلید، خارج از تصور نیست.

به گزارش گرداب، یائیر کوهن، ژنرال سابق ارتش اسرائیل طی سخنرانی کنفرانس 2017 Cybertech درباره توانمندی‌های بالقوه ارتش اسرائیل، گفت: «با فشار یک کلید در آستانه جنگ، می‌شود همه هواپیماهای دشمن را بدون ارسال نیرو و متحمل شدن خطر نیروی انسانی، غیرفعال کرد... و این دیگر دور از ذهن نیست.»
کوهن در این سخنرانی ادعا کرد که اسرائیل به زودی قادر خواهد بود با زدن یک کلید به همان نتیجه قاطعی دست یابد که در جنگ شش‌روزه انجام داد.
وی ضمن اشاره به جایگاه پنجم اسرائیل در قدرت سایبری جهان، گفت با اینکه اسرائیل توانمندی‌های سایبری خود را علنی نکرده است اما در سال 2011 مقامات ارشدی مانند نیک هاروی، وزیر نیروهای مسلح انگلستان از جنگ سایبری به عنوان بخش حیاتی نیروهای خود یاد کرد. علاوه بر اسرائیل کشورهای انگلیس، آمریکا، چین و روسیه از توانمندی جنگ سایبری بهره‌مند هستند.
در این کنفرانس همچنین هائیم تومر، رئیس سابق سایبری موساد نیز سخنرانی کرده و از سرمایه‌گذاری اسرائیل در ساخت موانع فضای مجازی با بودجه کلان، سخن به میان آورد. تومر اذعان کرد که کارهایی که برای جمع‌آوری، تجزیه‌وتحلیل و اشتراک‌گذاری اطلاعات از حملات گذشته انجام شده، کافی نیست.
با تأکید بر سخنان رام دور، ژنرال سابق ارتش اسرائیل که درباره پیش‌بینی حملات سایبری قبل از اتفاق افتادن سخنرانی کرد، تومر تمرکز بر تجزیه‌وتحلیل اطلاعات به دست آمده از حملات گذشته را بسیار ضروری دانست و اشاره کرد که برخی کشورها هنوز حتی نمی‌دانند چگونه در برابر حمله‌هایی که به صورت مشابه در گذشته انجام ‌شده، مقابله کنند.