با اجرای"تلاش ۳" ظرفیت شبکه انتقال کشور دو برابر می‌شود

با اجرای
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

پروژه تلاش ۳ توسط شرکت ارتباطات زیرساخت کشور راه‌اندازی شد و در نتیجه آن ظرفیت شبکه انتقال ۲.۵ برابر افزایش یافت.

به گزارش گرداب، با اجرای پروژه تلاش ۳ توسط شرکت ارتباطات زیرساخت، ظرفیت شبکه انتقال از ۴۰۰۰ گیگابیت بر ثانیه به ۱۰ هزار گیگابیت بر ثانیه توسعه می‌یابد.

راه‌اندازی این پروژه با استفاده از توان متخصصان داخلی گامی در جهت ایجاد شبکه ملی اطلاعات و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است.

در اجرای این پروژه از فناوری‌های روز دنیا مانند POTN و ROADM استفاده شده است که قابلیت‌هایی مانند ارائه سرویس‌های جدید برای مشترکان کلان با پایداری مناسب و استفاده بهینه از ظرفیت انتقال فیبر دارد. همچنین فیبرهای نوری پروژه نور یک و نور دو در این طرح مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین ایستگاه‌های جدیدی احداث شده‌اند تا با توجه به وسعت اجرای پروژه تلاش ۳ مناطق مورد نظر را پوشش کامل دهند و به منظور بالابردن کیفیت سرویس‌های این پروژه از فناوری سوییچ الکتریکال و نوری استفاده شده است. مهم‌ترین ویژگی‌ آن جایگزین کردن مسیر جدید به صورت خودکار و در کمترین زمان هنگام قطعی فیبر نوری است.

فناوری‌های یاد شده قابلیت ارائه تفاهم‌نامه سطح خدمات SLA را به صورت متنوع فراهم می‌کند، زیرا با ایجاد مسیر پشتیبان برای سرویس‌های ارتباطات زیرساخت پایداری این سرویس‌ها تامین می‌شوند.

همچنین در این پروژه با به کارگیری فناوری OPM امکان مشاهده کانال‌های انتقال از طریق مدیریت شبکه مرکزی و از راه دور فراهم می‌شود که در نتیجه به هنگام بروز خطا ضمن افزایش سرعت خطایابی زمان بروز قطعی کاهش می‌یابد.