شیوه های نوین کلاهبرداری چیست؟

شیوه های نوین کلاهبرداری چیست؟
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

پیشرفت تکنولوژی فرصتی برای ارائه شیوه های نوین کلاهبرداری شده است.

به گزارش گرداب، امروزه با پیشرفت تکنولوژی جامعه در حال تحول شگرفی می باشد که این تحول گاه در راستای مثبت و گاه در امور منفی نمود پیدا می کند.
در زمینه رشد منفی تکنولوژی می توان به شیوه های نوین کلاهبرداری اشاره کرد که کلاهبرداری نیز شکل نویی به خود گرفته و از شکل سنتی خودش تغییر شکل داده است.

روش میس کال(Miss Call):
در روش‌های جدید کلاهبرداری با میس کال (miss call) است. در این روش فرد کلاهبردار به صورت اتوماتیک با افراد مختلف از شماره‌هایمختلف  تماس می‌گیرد که  این تماس به‌صورت میس کال می به اسد.
 فرد که به صورت خودکار با او تماس گرفته شده  با دیدن شماره ناشناس روی موبایل خودبا فرد موردنظر  تماس برقرار می‌کند غافل از اینکه ا بداند به سرویس پرداخت نقدی تلفنی وصل شده است.
تماس‌هایی که به این صورت انجام می‌شود هزینه زیادی برای تماس گیرنده در پی دارد و فرد در هنگام پرداخت قبض خود و روبرو شدن با این قیمت بالا و پیگیری آن  متوجه  ت این سو استفاده و کلاهبرداری می‌شود.

روش تبلیغات ماهواره ای :

در روش تبلیغات ماهواره‌ای افراد را ترغیب به شرکت در مسابقه می‌کنند و وعده جایزه‌های خوب به آن می‌دهند.
پس از آن که فرد با آن برنامه تماس گرفت و در مسابقه شرکت کرد و برنده شد به او می گویند تا مبلغی به عنوان هزینه پستی به حساب آن‌هاواریز کنند تا جایزه را برای وی ارسال کنند.
پس از انتقال این مبلغ توسط فرد هیچ جایزه‌ای برای او ارسال نمی‌شود.

 روش استفاده از رایانه :

 در این روش کلاهبرداران با افراد تماس می‌گیرند و اعلا می‌کنند متخصص امور رایانه هستند و پشتیبان فنی رایانه می‌باشند و با این ادعا که ویروس و بدافزارهایی رایانه آن هرا مورد تهدید قرار داده از آن‌ها می‌خواهند که دسترسی از راه دور به آنها دهند و برای محافظت از سیستم خود هزینه‌ای برای نرم‌افزارهایی که نیاز ندارند پرداخت کنند. این کلاهبرداران  که از نگرانی کاربران مبتدی خود در قبال ویروس‌ها و بدافزارهای رایانه آنها آگاه هستند سعی در نصب نرم‌افزارهای امنیتی می‌کنند که البته هدف اصلی این کار، محافظت از رایانه آنها  نیست بلکه هدف کسب مبالغ بالاست که در مقابل خدمات عرضه شده مبلغ گزافی است.