کاسبی یک شرکت نوپای فناوری از سیاست های ترامپ

کاسبی یک شرکت نوپای فناوری از سیاست های ترامپ
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵

مخالفت های گسترده با سیاست های ضدمهاجرتی ترامپ به نفع شرکت نوپای فناوری CrowdJustice شده است که به افراد و سازمان‌ها،برای پیشبرد شکایات به طور آنلاین کمک می‌کند.

به گزارش گرداب، شرکت نوپای «CrowdJustice» که تا به حال در بریتانیا مستقر بوده، این هفته اعلام کرد زمان آغاز فعالیت خود را در آمریکا سه هفته به جلو می اندازد تا بتواند از مزایای راه اندازی پیکارهای مختلف حقوقی در این کشور برای دفاع از اتباع هفت کشور مسلمان که نمی توانند وارد خاک امریکا شوند، بهره مند شود.

بسیاری از اتباع این کشورها به دنبال شکایت از دولت ترامپ هستند ولی این کار مستلزم صرف هزینه های کلان است و امید می رود با استفاده از خدمات «CrowdJustice» بتوان بخشی از این هزینه ها را در فضای مجازی از افراد داوطلب جمع آوری کرد.                                                                          
استارت آپ «CrowdJustice» علاوه بر ارائه خدمات جمع آوری پول در فضای مجازی، برای افزایش اگاهی عمومی در مورد پرونده های حقوقی و شکایت های قضایی نیز قابل استفاده است.
یکی از سه پرونده اولیه مطرح شده در «CrowdJustice» مربوط به جمع آوری پول برای کمک به دو برادر یمنی به نام های طارق و عمار عزیز است که پس از ورود به فرودگاه بین المللی دالاس در ویرجینا در 28 ژانویه مجبور به بازگشت به اتیوپی شدند.

در ابتدا قرار بود برای کمک به این دو برادر 15 هزار دلار از طریق «CrowdJustice» جمع آوری شود. وقتی این هدف در عرض شش ساعت محقق شد، این رقم به 60 هزار دلار افزایش یافت و انتظار می رود این رقم ظرف چند روز جمع آوری شود.
پلاتفورم «CrowdJustice» توسط گروهی ده نفره اداره می شود که در زمینه پرونده های مربوط به امور مهاجرتی نیز تخصص دارند.«CrowdJustice» اولین بار 18 ماه قبل راه اندازی شد و تا به حال برای رسیدگی به 150 پرونده و جمع آوری 2.5 میلیون دلار کمک مالی به کار گرفته شده است.