Gerdab.IR | گرداب

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد

تعیین سهم بازار برای فناوری اطلاعات

تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین مقررات SMP برای تعیین سهم بازار فعالان ICT خبر داد و گفت: اپراتور غالب با بیشترین سهم در بازار نباید به سهم اپراتورهای کوچک تعرض کند، تا بازار رقابتی شکل بگیرد.

به گزارش گرداب، علی‌اصغر عمیدیان از تدوین مقررات SMP (اپراتورهای غالب) برای سهم فعالیت فعالان بازار ICT در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت: این مقررات به زودی نهایی و ابلاغ می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در این مقررات سهم تمامی فعالان از جمله اپراتورهای بزرگ و کوچک از بازار ICT تعیین شده است.

وی توضیح داد: اپراتور با بیشترین سهم اپراتور غالب تلقی می‌شود و برای اینکه این اپراتور به سهم اپراتورهای کوچک تعرض نکند و بازار رقابتی ایجاد شود، باید مقرراتی را رعایت کند.

عمیدیان ادامه داد: ممکن است یک اپراتور در یک حوزه غالب و در حوزه دیگر غالب نباشد، اما هر جا که غالب باشد، باید حق و حقوق اپراتورهای کوچک را رعایت کند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در گذشته این مقررات در پروانه‌های مخابراتی و ارتباطی وجود نداشت و برای مثال در پروانه شرکت مخابرات ایران سهمی برای اپراتورهای ADSL دیده نشده بود.