معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین مقررات SMP برای تعیین سهم بازار فعالان ICT خبر داد و گفت: اپراتور غالب با بیشترین سهم در بازار نباید به سهم اپراتورهای کوچک تعرض کند، تا بازار رقابتی شکل بگیرد.
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۵۶
کد خبر: ۲۴۲۵۶

به گزارش گرداب، علی‌اصغر عمیدیان از تدوین مقررات SMP (اپراتورهای غالب) برای سهم فعالیت فعالان بازار ICT در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات خبر داد و گفت: این مقررات به زودی نهایی و ابلاغ می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در این مقررات سهم تمامی فعالان از جمله اپراتورهای بزرگ و کوچک از بازار ICT تعیین شده است.

وی توضیح داد: اپراتور با بیشترین سهم اپراتور غالب تلقی می‌شود و برای اینکه این اپراتور به سهم اپراتورهای کوچک تعرض نکند و بازار رقابتی ایجاد شود، باید مقرراتی را رعایت کند.

عمیدیان ادامه داد: ممکن است یک اپراتور در یک حوزه غالب و در حوزه دیگر غالب نباشد، اما هر جا که غالب باشد، باید حق و حقوق اپراتورهای کوچک را رعایت کند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: در گذشته این مقررات در پروانه‌های مخابراتی و ارتباطی وجود نداشت و برای مثال در پروانه شرکت مخابرات ایران سهمی برای اپراتورهای ADSL دیده نشده بود.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد