دستگیری عامل طراحی یک شبکه بوت نت خطرناک در انگلیس

دستگیری عامل طراحی یک شبکه بوت نت خطرناک در انگلیس
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۳۹۵

سال گذشته فردی در آلمان یک شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی را به عامل انجام یک حمله بوت نت شدید و خطرناک مبدل کرد و حالا سرنخ این حملات شناسایی شده است.

به گزارش گرداب، آژانس جرائم ملی انگلیس روز چهارشنبه فردی را دستگیر کرده که به نظر می‌رسد عامل طراحی این شبکه بوت نت و هک شدن شبکه اینترنت شرکت دویچه تله کام بوده است.

آژانس مذکور می‌گوید این فرد 29 ساله در فرودگاه لوتون دستگیر شده و درخواست دستگیری وی توسط پلیس آلمان برای همتایان انگلیسی آنها ارسال شده است.

پلیس آلمان که تحقیقات در مورد این هکر را رهبری کرده می گوید همکاری نزدیکی با پلیس انگلیس در این زمینه داشته است. هکر یاد شده با حمله به روترهای خانگی متصل به اینترنت دویچه تله کام و ایجاد شبکه بوت نت با سوءاستفاده از آنها بیش از یک میلیون مشترک خدمات اینترنت دویچه تله کام را از دسترسی به اینترنت در اواخر ماه نوامبر محروم کرد.

هدف این حمله سوءاستفاده از روترهای متصل به شبکه اینترنت دویچه تله کام و تبدیل آنها به ابزار حمله بوت نت بوده است. از این طریق خسارات قابل توجهی به زیرساخت های مخابراتی کشور آلمان هم وارد شد. عامل این حملات احتمالا بعد از محاکمه به 10 سال زندان محکوم خواهد شد.