عروسک‌های سخنگویی که هک شدند

عروسک‌های سخنگویی که هک شدند
تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

هک شدن عروسک های ساخت شرکتی مشهور باعث شده تا صدای ضبط شده هزاران نفر از والدین و بچه ها که با این اسباب بازی گپ زده اند در دسترس عموم قرار بگیرد.

به گزارش گرداب، یک آسیب پذیری امنیتی خطرناک به افراد امکان می دهد اطلاعات شخصی، عکس ها و اصوات ضبط شده بچه هایی که با عروسک هوشمند  CloudPets  بازی می کنند را مشاهده کنند. گفته می شود برخی افراد خلافکار از این اطلاعات برای باج گیری از والدین و ترساندن آنها استفاده کرده اند.

بررسی های تروی هانت محقق امنیتی نشان می دهد بیش از 820 هزار حساب کاربری استفاده کنندگان از این اسباب بازی هک شده و از این طریق 22 میلیون صدای ضبط شده بچه ها و والدینشان در فضای مجازی منتشر شده است.

اصوات ضبط شده استفاده کنندگان از این عروسک بر روی سرورهای متعلق به شرکت آمازون ضبط می شد. عروسک های CloudPets  به برنامه موبایلی خاصی نیز متصل می شود که به والدین امکان می دهد پیام هایی را از طریق عروسک های مذکور برای بچه هایشان ارسال کنند. زمانی که شما با استفاده از CloudPets حساب کاربری ایجاد می کنید، باید اسم فرزند، آدرس ایمیل و عکسی از خود و کودکتان را ارسال کنید و حالا این اطلاعات به دست هکرها و افراد متخلف افتاده است.

CloudPets مانند دیگر اسباب بازی هایی ک به اینترنت متصل می شوند تمامی داده های دریافتی را بر روی سرورهای کلود خود ذخیره می کند و این ذخیره سازی بر روی گوشی کاربران اتفاق نمی افتد. CloudPets در سال 2015 تاسیس شد و انواع عروسک های حیوانات را عرضه می کند.

کارشناسان می گویند بهتر است والدین برای حفظ امنیت خود و کودکانشان از اسباب بازی های قابل اتصال به اینترنت استفاده نکنند. مقامات آلمانی چندی قبل به طور رسمی خواستار توقف فروش و استفاده از چنین اسباب بازی هایی شده بودند.