گاف امنیتی معاون دونالد ترامپ

گاف امنیتی معاون دونالد ترامپ
تاریخ انتشار : ۱۴ اسفند ۱۳۹۵

یک روزنامه محلی آمریکایی فاش کرد که مایک پنس در سالهای پیش از ایمیل شخصی خود برای تبادل اطلاعات حساس امنیتی استفاده کرده است.

به گزارش گرداب، روزنامه «ایندیاناپولیس استار» آمریکا در گزارشی فاش کرد که مایک پِنس معاون دونالد ترامپ سالهای گذشته در زمان حضور در فرمانداری ایالت «ایندیانا» از ایمیل شخصی خود برای تبادل اطلاعات درباره مسائل حساس و موضوعات موبوط به امنیت ملی استفاده کرده‌است.

بنا به این گزاش مایک پنس پس از اینکه ایمیلش در ماه ژوئن سال گذشته هک شده و یک کلاهبردار درخواست مبلغ زیادی پول را به ایمیلش فرستاده بود، یک حساب ایمیلی AOL ساخته که احتمالا این ایمل نیز هک‌شده‌است.

طبق گزارش این روزنامه مایک پنس از این ایمیلAOL برای تبادل اطلاعات  با مشاوران ارشد و همچنین بحث درباره موضوعات حساسی مانند تیم امنیتی و محافظان حاضر در محل اقامت مایک پنس، بررسی بحران سوریه و مسئله مهاجران این کشور و نیز اظهار نظر درباره نحوه برخورد با حوادث تروریستی استفاده کرده است.

دفتر مایک پنس در واکنش به  گزارش این روزنامه اعلام کرد که مایک پنس مانند همه فرمانداران پیشین ایندیانا از یک ایمیل شخصی و یک ایمیل دولتی برای تبادل اطلاعات استفاده کرده است.

طبق قانون ایالت ایندیانا استفاده مقامات دولتی از ایمیلهای شخصی برای تبادل اطلاعات ممنوع نیست.

مایک پنس و دونالد ترامپ در دوران رقابتهای انتخاباتی ریاست‌جمهوری آمریکا بارها هیلاری کلینتون را متهم کردند که در زمان حضور در وزارت خارجه آمریکا از ایمیل شخصی خود برای تبادل اطلاعات حساس استفاد کرده است که این کار او موجب به خطر انداختن امنیت ملی آمریکا شده است.