طراحی فایروال برای یواس بی‌ها و مقابله با مزاحمت‌های سایبری

طراحی فایروال برای یواس بی‌ها و مقابله با مزاحمت‌های سایبری
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۵

USG نام فایروالی سخت افزاری، کوچک و قابل حمل برای جلوگیری از نفوذ و سوءاستفاده از یواس بی هاست که باعث می شود یواس بی‌ها عملا از رایانه های شخصی جدا باقی بمانند و آلوده نشوند.

به گزارش گرداب، سخت افزار یاد شده در صورت مخفی شدن انواع بدافزار در درون یواس بی جلوی انتقال آن را به رایانه شخصی می گیرد تا رایانه از هرگونه آلودگی مصون بماند.

رایانه ها در زمان اتصال یواس بی ها به این ابزار اعتماد کرده و تبادل اطلاعات میان آن و رایانه شخصی را ممکن می کنند، اما سخت افزار یو اس جی مانع از انتقال بدون بررسی داده ها میان یواس بی و رایانه می شود.

استفاده از این سخت افزار باعث می شود تا خودروها، دستگاه های خودپرداز و دیگر ابزار الکترونیکی که از پرت های یواس بی استفاده می کنند هم در برابر مشکلات بدافزاری یو اس بی ها مصون بمانند. یواس جی با بررسی میان افزار داخل حافظه یو اس بی و بررسی آلودگی یا عدم آلودگی های آنها از از انتقال آلودگی های رایانه ای جلوگیری می‌‌کند.

سخت افزار یو اس جی بعد از اتصال حافظه یو اس بی به رایانه تنها اجازه صدور فرامینی را صادر می کند که به عنوان فرامین عادی و پذیرفته شده شهرت دارند. هزینه استفاده از این محصول 60 دلار است.