هشدارمقام‌های اطلاعاتی انگلیس درباره امنیت سایبری

هشدارمقام‌های اطلاعاتی انگلیس درباره امنیت سایبری
تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ۱۳۹۵

مقام‌های ارشد اطلاعاتی انگلیس در نامه‌ای به رهبران احزاب سیاسی این کشور درباره تهدید "مداخله" مسکو در امور این کشور از جمله در انتخابات آتی هشدار دادند.

به گزارش گرداب، سازمان اطلاعاتی و جاسوسی انگلیس (GCHQ) نامه‌ای را خطاب به رهبران احزاب سیاسی این کشور نوشته و به آنها نسبت به تهدید "مداخله هکری روسیه" در انتخابات آتی انگلیس هشدار داده است.

همچنین یک منبع دولتی بلندپایه نیز به اسکای نیوز تایید کرده که قرار است یک نشست امنیت سایبری در این کشور به منظور بررسی تهدید مداخله مسکو برگزار شود.

مقام‌های جاسوسی انگلیس اظهار نگرانی کردند که هکرهای روس ممکن است اقدام به دزدی و انتشار ایمیل‌های داخلی دست اندرکاران سیاسی و یا انتشار اطلاعات پایگاه‌های داده خصوصی درباره دیدگاه‌های سیاسی رای دهندگان کنند.

در این نامه که منتسب به مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس از زیرمجموعه‌های سازمان GCHQ است پیشنهاد شده که به امنیت سیستم‌های متعلق به احزاب انگلیس و تقویت آنها کمک شود.

سیارا مارتین، رئیس این مرکز که با حملات سایبری مقابله می‌کند به رهبران سیاسی نوشته است: شما از رخدادهای اخیر از آمریکا، آلمان و نقاط دیگر مطلع هستید و این رخدادها به ما یادآور می‌شوند که پتانسیل یک چنین اقدامات "خصمانه‌ای" علیه نظام سیاسی انگلیس نیز وجود دارد.

وی تصریح کرده است: مساله تنها مربوط به امنیت شبکه سیستم‌های احزای سیاسی ما نیست. حملات علیه امور دموکراتیک ما ممکن است از این فراتر برود و شامل حمله به پارلمان، دفاتر حوزه‌های انتخاباتی، اندیشکده‌ها،‌ گروه‌های فشار و افراد نیز بشود.

یک منبع امنیتی در سازمان GCHQ نیز به ساندی تایمز گفت: از نظر این سازمان اطلاعاتی حفاظت از سیستم‌های داخلی درمقابل هکرهای خارجی در اولویت قرار دارند.

در ماه‌های اخیر در پی متهم شدن روسیه به مداخله در فرایندهای انتخاباتی و سیاسی برخی کشورها نگرانی از بابت این مداخلات روسیه افزایش یافته است.

اخیرا یک دستیار امانوئل مکرون،‌ کاندیدای ریاست جمهوری میانه روی فرانسه به اسکای نیوز گفت: وی نیز هدف یک کمپین سایبری مسکو از جمله با انتشار اخبار دروغین قرار گرفته است.

مارتین نوشته است: ممکن است در انگلیس پایگاه‌ داده حاوی دیدگاه‌های سیاسی رای دهندگان هدف حمله هکرها قرار بگیرند. او خواهان یک سمینار فنی برای سیاستمداران درباره امنیت سایبری شده است.