فیس بوک و اینستاگرام حساب رسمی «نُجَباء» را مسدود کردند

فیس بوک و اینستاگرام حساب رسمی «نُجَباء» را مسدود کردند
تاریخ انتشار : ۰۸ فروردين ۱۳۹۶

دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران از مسدود شدن حساب‌های کاربری فارسی متعلق به نُجَباء در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و فیسبوک طی روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش گرداب، دفتر سیاسی رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء در ایران اعلام کرد که در پی فشارهای رسانه‌ای و فیلترینگ غرب علیه جبهه مقاومت، اقدامات سوئی علیه این تشکّل اعمال شده است.

بر این اساس، حساب‌های کاربری فارسی متعلق به مقاومت اسلامی نُجَباء طی روزهای اخیر یکی پس از دیگری در شبکه‌های اجتماعی در حال مسدود شدن است.

در آخرین نمونه این اتفاقات، صفحات این جنبش اسلامی در اینستاگرام و فیسبوک به ترتیب هرکدام با ۱۶ هزار و ۵ هزار دنبال کننده فارسی زبان از دسترس مخاطبان خارج شد. این درحالی است که حساب‌های کاربری متعلق به گروه‌ها و گروهک‌های تروریستی در شبکه‌های اجتماعی دنیا روز به روز در حال افزایش است.

موج فیلترینگ رسانه‌ای علیه نُجَباء از زمان اعلام خبر تشکیل سپاه جولان تشدید یافته و روز به روز رسانه‌های وابسته به معاندین و سردمداران غربی ـ عربی ـ عبری آنان گزارش‌های غرض ورزانه‌ای را نسبت به این گروه مقاومت منتشر می‌سازند.

پیش از این نیز صفحات شخصیت های مقاومت اسلامی همچون سیدحسن نصرالله و سردار سلیمانی نیز در برخی شبکه های اجتماعی فیلتر شده و یا از دسترس خارج شده بود.

گفتنی است، پیشتر شیخ «اکرم الکعبی» دبیرکل مقاومت اسلامی نُجَباء با اعلام تشکیل قریب الوقوع سپاه آزادسازی جولان سوریه از اشغال رژیم صهیونیستی، تاکید کرد که تشکیل سپاه آزادسازی جولان، نه یک اقدام رسانه‌ای بلکه هدف حقیقی این گروه مقاومت است.