Gerdab.IR | گرداب

راهکارهایی برای جلوگیری از دسترسی افراد متفرقه به کامپیوترهای شخصی

تاریخ انتشار : ۰۹ فروردين ۱۳۹۶

مسلما همه ما در حین کار با رایانه شخصی نیازمندیم تا از حفظ حریم شخصی و محدوده تعریف شده خود مطمئن شده و خیالمان از بابت حفظ امنیت اطلاعات و داده های کامپیوترمان مطمئن شود.

به گزارش گرداب، حفظ حریم خصوصی و امنیت سیستم شخصی از جمله موارد اساسی است که هر کاربر در طول کار با رایانه خود به آن نیازمند است. مسلما همه ما در حین کار با رایانه شخصی نیازمندیم تا از حفظ حریم شخصی و محدوده تعریف شده خود مطمئن شده و خیالمان از بابت حفظ امنیت اطلاعات و داده های کامپیوترمان مطمئن شود.  در این ترفند به شما راه کاری آموزش خواهیم داد تا بوسیله آن بتوانید از امنیت سیستم خود مطمئن شده و در بدو شروع کار ببینید آیا کسی بدون اجازه شما از رایانه شخصیتان استفاده کرده یا خیر.

وظیفه این آگاه سازی برای کابر با گزینه ای به نام  Event View در ویندوز صورت خواهد گرفت. این گزینه نمایش تمام اطلاعات قابل توجه سیستم مانند زمان راه اندازی، خاموش کردن کامپیوتر و همچنین خطاهای ورود به سیستم را در قالب فایل های متنی ساده برای شما  به نمایش خواهد گذاشت. 


اگر ویندوز نصب شده روی دستگاهتان از نوع Win 7 , 8.1 باشد : با وارد شدن در   Control  Panel  قسمت  System and Security  و سپس گزینه Event  View این کار را برای شما انجام خواهد داد.


در Win 10: در کادر جستجوی دسکتاپ عبارت Event  View را تایپ و یا از کلیدهای Windows +X+V استفاده کنید.

روش کلی: کلیدهای Windows + R را همزمان فشار دهید، حالا گزینه eventvwr را تایپ و OK کنید.


راهکارهایی برای جلوگیری از دسترسی افراد متفرقه به کامپیوترهای شخصی


اکنون که با مسیر ورودی آشنا شدید به سراغ ادامه کار برویم: وارد System  شده  سپس Windows Log را انتخاب کرده و در وسط پنجره لیستی از رویدادهای انجام شده را مشاهده کنید.

گام بعدی کار روی رویدادها و حذف آنها است، از راهی که برایتان خواهیم گفت بروید: ابتدا System  حالا از سمت راست وارد بخش Filter Current Log  شده و دقت کنید تا در کادر Event Logs حتما عبارت  System درج شده  و در بخش User گزینه All User عنوان شده باشد.


راهکارهایی برای جلوگیری از دسترسی افراد متفرقه به کامپیوترهای شخصی


در کادرهای دیگر شما باید در فیلدهای خالی 6005 که همان رویداد شروع سرویس ورود است و همچنین 6006 که در حقیقت رویداد توقف سرویس ورود است را وارد کنید.