ترامپ: بدون توییتر رئیس جمهور آمریکا نمی شدم!

ترامپ: بدون توییتر رئیس جمهور آمریکا نمی شدم!
تاریخ انتشار : ۱۶ فروردين ۱۳۹۶

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در آستانه رسیدن به صدمین روز نخست دوره ریاست جمهوری خود اظهار کرد بدون توییتر اکنون اینجا در کاخ سفید نبودم.

به گزارش گرداب، ترامپ در مصاحبه با روزنامه فایننشال تایمز در اتاق بیضی کاخ سفید گفت: من بیش از 100 میلیون فالوور در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام دارم و نیازی به استفاده از رسانه های دروغ پرداز ندارم.

ترامپ گفت: من از هیچ یک از توییت های خود متاسف نیستم. چون دیگر نمی توانم در باره آنها کاری بکنم.

به گفته وی، حکومت دشوارتر از چیزی است که تصور می کردم، اما برای اجرای روش و برنامه خود مبارزه می کنم.

فایننشال تایمز در ادامه می افزاید: دوره ریاست جمهوری ترامپ در تاریخ 230 ساله جمهوری آمریکا بی سابقه است. زیرا نخستین فرمانده کل ارتش است که پیش از آن هیچ سمت دولتی یا نظامی نداشته است.

وی که املاک و مستغلات بسیار زیادی دارد، تاکنون پنج بار حزب خود را تغییر داده است و ثروتمندترین هیات دولت را در تاریخ آمریکا دارد. مجموع ثروت دستیاران وی در کاخ سفید شامل دامادش به بیش از 2 میلیارد دلار می رسد.

ترامپ گفت: من حتما به ائتلاف و اتحاد، روابط و مشارکت، باور دارم. اما ائتلاف ها و اتحادها همیشه خیلی به نفع ما نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه سخن بیهوده نمی گوید، گفت: این مشکلی بسیار بسیار جدی است که ما امروز در جهان داریم. مقام های ایالات متحده از مدت ها پیش سخنان زیادی گفته اند و شما می بینید که به کجا رسیده اند. ما به هیچ جا نرسیده ایم.

رئیس جمهور ایالات متحده درباره قانون بیمه درمانی آمریکا گفت: اگر ما نتوانیم آنچه را که می خواهیم از جمهوری خواهان بگیریم، با دمکرات ها درباره قانون درمانی معامله و توافق خواهیم کرد.

ترامپ همچنین در باره برکسیت گفت: به نظر من این معامله و توافق خوبی برای انگلیس است و برای اتحادیه اروپا نیز واقعا خوب خواهد بود. 
ترامپ، کسری تجاری آمریکا را 800 میلیارد دلار ارزیابی کرد اما وزارت بازرگانی آمریکا، میزان کسری تجاری این کشور در سال 2016 را بیش از 500 میلیارد دلار برآورد کرده است. 

ترامپ در باره خودداری از دست دادن با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در برابر دوربین ها در اتاق بیضی کاخ سفید به فایننشال تایمز گفت: کینه ای علیه وی در دل ندارد.

وی افزود: من ملاقات خوبی با وی داشتم و حدود پنج بار با وی دست دادم و تصور می کنم که درخواست یک خبرنگار را برای دست دادن با وی، نشنیدم.