بانک آمریکایی اطلاعات ۵۰ هزار مشتری را لو داد

بانک آمریکایی اطلاعات ۵۰ هزار مشتری را لو داد
تاریخ انتشار : ۰۲ مرداد ۱۳۹۶

بانک آمریکایی ولزفارگو، تصادفا اسنادی مربوط به اطلاعات و سوابق ۵۰ هزار مشتری خود را لو داد و امنیت و حریم شخصی آنها را در معرض خطر قرار داد.

به گزارش گرداب، در حالی که معمولا هک شدن بانک ها موجب افشای اطلاعات خصوصی مشتریان آنها می شود، این بار اهمال و بی دقتی بانک یادشده سبب وقوع این مشکل شده است.

حجم فایل‌های افشاشده به علت این بی دقتی بالغ بر 1.4 گیگابایت است. فایل های یادشده برای یکی از مشاوران مالی سابق بانک ولز فارگو ارسال شده اند که در حال رسیدگی به پرونده یکی از کارکنان فاسد این بانک است.

در میان انبوه اطلاعات موجود در این فایل 1.4 گیگابایتی، داده های مربوط به حداقل 50 هزار مشتری نیز وجود دارد. این اطلاعات عبارتند از نام، شماره های تامین اجتماعی و داده های حساس مالی.

نکته مهم این است که اسناد و اطلاعات منتشر شده مربوط به تعدادی از ثروتمندترین مشتریان ولزفارگو است که در مجموع دهها میلیارد دلار در بانک یاد شده سرمایه گذاری کرده اند.

بانک مدعی است افشای این اطلاعات ناشی از یک اشتباه بوده و قرار بوده این اسناد در جریان رسیدگی به پرونده دادگاهی مورد استفاده قرار بگیرند. اما رویه های حفاظتی در این زمینه رعایت نشده است. در صورتی که بانک نتواند این رویه را متوقف و اسناد یاد شده را بازپس بگیرد این احتمال وجود دارد که مشتریان بانک و حتی مسئولان دولتی و ایالتی از ولزفارگو شکایت کنند.