پایان پشتیبانی مایکروسافت از نرم‌افزار Paint

پایان پشتیبانی مایکروسافت از نرم‌افزار Paint
تاریخ انتشار : ۰۳ مرداد ۱۳۹۶

شرکت مایکروسافت اعلام کرد که دیگر از Paint پشتیبانی نمی‌کند و در نسخه‌های جدید ویندوز، نرم‌افزار دیگری جایگزین آن خواهد شد.

به گزارش گرداب، شرکت مایکروسافت قرار است پاییز امسال با انتشار نسخه جدید ویندوز 100، قابلیت‌های جدیدی را به خود اضافه کند. یکی از تغییراتی کهمایکروسافت  اعمال خواهد کرد حذف نرم‌افزار Paint از ویندوز است، به این ترتیب Paint دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نخواهد شد.

نرم افزار Paint  برای برخی کاربران تبدیل به یک نوستالژی شده است و حذف  آن شاید خبر بدی برای آنها باشد. نرم افزار Paint از سال 19855 با اولین نسخه ویندوز یعنی 1.0 به صورت رایگان عرضه شد و امروز (20177) پس از حدود 32 سال عمر آن به پایان رو به پایان است.

Paint در آن زمان به عنوان اولین برنامه گرافیکی و ویرایش عرضه شد، با گذشت زمان و با حضور نرم‌افزارهای دیگری مانند فتوشاپ که امکانات بسیار بیشتری ارائه می دهند، نقش Paint در ویندوز کمرنگ‌تر شد و دیگر نیاز کاربران را برطرف نمی کرد؛ چرا که مایکروسافت آن را به روز  نمی کرد.

حال شرکت مایکروسافت اعلام کرده که در نسخه جدید ویندوز 10 که با نام Creator Update منتشر می شود؛ با حذف نرم افزار Paint، برنامه دیگری را با نام Paint 3D جایگزین می کند. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، به نظر می رسد مایکروسافت قصد دارد تا با دادن امکانات  بیشتر و بروز کردن برنامه های خود، از رقبایش عقب نماند.