Gerdab.IR | گرداب

چه میزان داده در هر دقیقه تولید می‌شود؟

چه میزان داده در هر دقیقه تولید می‌شود؟
تاریخ انتشار : ۰۷ مرداد ۱۳۹۶

بر اساس جدیدترین گزارش منتشر شده، تعداد افراد متصل به اینترنت با 7.5 درصد افزایش به 3.7 میلیارد نفر رسید است.

به گزارش گرداب، سرعت گسترش ابزارهایی که قابلیت اتصال به اینترنت داشته و به تولید داده و انتقال آن از این بستر می‌پردازند روزبه‌روز و به شکل تصاعدی حال افزایش است به گونه 90 درصد داده‌های امروزی تنها در مدت 2 سال گذشته به وجود آمده‌اند.
بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، در حال حاضر میزان خروجی داده‌های تولید شده در هر روز به 2.5 کوانتیلیون بایت ( ) می‌رسد که با افزایش تعداد ابزارهای متصل در آینده به شدت افزایش پیدا می‌کند.
شرکت دومو1 (Domo)، به تازگی گزارشی را در قالب یک اینفوگرافیک به نام «داده‌ها هرگز نمی‌خوابند 5» (Data Never Sleeps 5) را با تمرکز روی میزان داده‌های تولید شده در سراسر دنیا و رفتارهای آنلاین منتشر کرده است.
بر اساس گزارش یاد شده تعداد افراد متصل به اینترنت نسبت به سال گذشته 7.5 درصد افزایش یافته و از مرز 3.7 میلیارد نفر عبور کرده است. همچنین مردم آمریکا در هر دقیقه بیش از 2.657.700 گیگابایت داده‌ی اینترنتی را مورد استفاده قرار می‌دهند. به علاوه بسترهایی که به ارائه‌ی محتوای چند رسانه‌ای می‌پردازند نیز تقریباً به صورت روزانه رشد داشته‌اند. برای نمونه آمازون، یوتیوب و نتفلیکس به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کنندگان پهنای باند اینترنت شناخته می‌شوند.
آمازون در هر دقیقه حدوداً 258.751 دلار سود می‌کند و کاربران یوتیوب نیز در هر دقیقه بیش از 4.14 میلیون ویدئو را تماشا می‌کنند. در مقابل میزان استفاده از نتفلیکس نسبت به سال گذشته 20 درصد کاهش یافته است. همچنین میزان مراجعه به وبگاه «Weather Channel» و درخواست پیش‌بینی هوا به 18 میلیون رسیده است که رشدی 22 درصدی را نسبت به گذشته نشان می‌دهد.
بر اساس گزارش دومو تعداد پیام‌های متنی ارسال شده به 15.2 میلیون در هر دقیقه رسیده است که رشدی 334 درصدی را نسبت به سال گذشته (3.5 میلیون) نشان می‌دهد.
از دیگر موارد یاد شده در گزارش می‌توان به 45.787 مسافری که اوبر در هر دقیقه جابه‌جا می‌کند اشاره کرد. به علاوه اسپاتیفای نیز در بازه‌ی زمانی مشابه 13 آهنگ جدید را در دسترس قرار می‌دهد. همچنین در هر دقیقه 456 هزار پست در توییتر منتشر می‌شوند و 46.740 عکس در اینستاگرام قرار می‌گیرند. از طرفی 3.6 میلیون جستجو از جستجو در گوگل انجام می‌شود و 600 صفحه‌ی جدید در ویکی‌پدیا ویرایش می‌گردد. تعداد هرزنامه‌های ارسالی در این بازی نیز به 103.447.520 عدد افزایش‌یافته است.
در ادامه می‌توان اینفوگرافیک داده‌ها هرگز نمی‌خوابند را مشاهده کرد.
چه میزان داده در هر دقیقه تولید می‌شود؟
 
______________________________________
1 - دومو یک شرکت آمریکایی، تولیدکننده نرم‌افزارهای رایانه‌ای، به ویژه در زمینه‌های هوش تجاری (Business intelligence) و مصورسازی داده‌ها (data Visualization) است.