مدیران کل ICT استان‌ها به ارایه آمار دقیق ملزم شدند

مدیران کل ICT استان‌ها به ارایه آمار دقیق ملزم شدند
تاریخ انتشار : ۰۷ شهريور ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خطاب به همه مدیران استان ها تاکید کرد: تا یک ماه آینده آمار دقیقی از حوزه ارتباطات در شهرستان ها و روستاهای استان خود به تفکیک ارایه کنند تا کمبودها و مشکلات مناطق مختلف به صورت شفاف احصا و برای رفع آنها اقدام شود.

به گزارش گرداب، آذری جهرمی در نشست مدیران ICT  استانها  با اشاره به اینکه ساختار کنونی ادارات کل استان‌ها، مناسب نیست، گفت: انتظاراتی که ما در استان ها داریم با این ساختارها تناسب ندارد.

وی با اشاره به اهدافی که در برنامه ششم توسعه برای بخش ICT در نظر گرفته است، خاطر نشان کرد: ارزش زیربخش مخابرات سالانه باید ۱۹.۴ درصد رشد داشته باشد و در طول پنج سال در یک توسعه متوازن ۲.۵ برابر شود و همچنین سالانه ۱۰۰ هزار شغل در این حوزه ایجاد شده که تمام این آمار نشان می دهد که در پایان برنامه ششم توسعه، به ۵ برابر وضع موجود برسیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: برای رسیدن به این اهداف نیاز به مدیر مطلع نسبت به عرصه بازار در استانها داریم که از مشکلات و وضعیت کل شهرستانها و روستاها استان خود آگاه باشد و همچنین آمار درآمد اپراتورها و تعداد کاربران آنها در شهرستان‌ها  و سرانه هزینه هر فرد برای ارتباطات را به تفکیک و دقیق ارایه دهد.

وی با اشاره  به وجود ۸۳۰۰ باجه پست بانک در کل کشور، افزود : با این وجود هنوز ۳۰ درصد مناطق کشور مجهز به باجه پست بانک هستند و در ۷۰ درصد مناطق ایران پست بانک حضور ندارد که این اقدام نیاز به اراده و عزم جدی دارد.

آذری جهرمی با تاکید بر  اینکه مدیران ICT استانها نسبت به مردم استان خود مسوول هستند، اظهار کرد: تمام مسائل و مشکلات استانها در حوزه ارتباطات را بازگو کنید و تصمیمات مناسبی، برای حل این مشکلات اتخاذ شود.

وی  خطاب به همه مدیران استانها تاکید کرد: تا یک ماه آینده آمار دقیقی از حوزه ارتباطات در شهرستان‌ها و روستاهای استان خود به تفکیک ارایه کنند تا کمبودها و مشکلات مناطق مختلف به صورت شفاف احصا و برای رفع آنها اقدام شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه رونق کسب و کارها شعار اصلی ما در این دوره است، افزود: برای ایجاد کسب و کارها ضرورت دارد که زیرساخت های ارتباطی کامل شود و اگر در روستاها زیرساخت های ارتباطی کامل نباشد به این معنی است که بخشی از مردم را از بازار  ICT خارج کرده ایم.