Gerdab.IR | گرداب

"تریبون مستضعفین"

اگر مردم می‌دانستند استقبال از این سید چقدر ثواب دارد

تاریخ انتشار : ۲۶ مهر ۱۳۸۹

چند سال قبل در سفر رهبری به قم، آیت الله بهجت نیز برای استقبال آمده بودند به خیابان و گفتند: «اگر مردم می‌دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی‌نشست.»

حجت الاسلام "فقیهی اصفهانی" از اساتید حوزه علمیه قم نقل می کند: یکی از رفقای ما به نام "آقای رجالی"، که خیلی رفت و آمد داشت از قدیم با حضرت آیت الله بهجت و درس ایشان را خیلی شرکت می‌کرد و خیلی آدم با صفا و سالم و خوبی است،  چند مورد از ایشان را برای ما نقل می‌کرد.

می‌گفت آقای بهجت به راحتی هر کسی را راه نمی‌دادند برای ملاقات، آن هم برای ملاقات‌های طولانی و این حرف‌ها. ولی آیت الله خامنه‌ای مرتب خدمت آیت الله بهجت می‌رسیدند و یک رابطه صمیمی داشتند. زیاد و به‌طور مخفیانه آقا می‌آمدند قم و می‌رفتند خدمت آیت الله بهجت.

یکی از زمان‌هایی که ایشان می‌گفت زمان ملاقات این دو بزرگوار بوده است، سحر بود، دو ساعت مانده به اذان صبح. ایشان می‌گفت که آیت الله خامنه‌ای گاهی سحر می‌آمدند. در آن موقعیت حساس می‌آمدند خدمت آیت الله بهجت و می‌رفتند. خوب این نشانه علاقه شدید آیت الله بهجت به مقام معظم رهبری است که در این موقع شب و سحر آقا را می‌خواستند و با هم بودند و صحبت می‌کردند .


چند سال قبل که آیت الله خامنه‌ای یک هفته‌ای تشریف آوردند قم، جمعیت زیادی برای استقبال آمده بودند در خیابان‌ها .
آیت الله بهجت هم آمدند جزء جمعیت استقبال‌کنندگان. حالا یک مرجعی در سن حدود نود سال! ایشان هم آمدند در جمع استقبال‌کنندگان آیت الله خامنه‌ای‌. یک شخصی به ایشان گفت: «حاج آقا شما با این سن و سال آمدید وسط این جمعیت استقبال کنندگان؟»

آیت الله بهجت فرمودند : «اگر مردم می‌دانستند که استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی‌نشست
این تعبیر خیلی زیباست که اگر مردم می‌دانستند استقبال این سید چقدر ثواب دارد هیچ کس در خانه نمی‌نشست .