ارتباط اینترنتی تازه برای کره شمالی

ارتباط اینترنتی تازه برای کره شمالی
تاریخ انتشار : ۱۱ مهر ۱۳۹۶

کره شمالی ارتباط اینترنتی تازه ای را با جهان خارج برقرار کرده و این بار روسیه است که چنین امکانی را برای این کشور فراهم نموده است.

به گزارش گرداب، کره شمالی به خاطر انجام حملات سایبری مختلفی که در سال های اخیر علیه بانک‌ها و سونی پیکچرز انجام داده و البته توسعه باج افزاری به نام WannaCry بارها مورد انتقاد قرار گرفته است، با این همه پیونگ یانگ هرگونه دست داشتن در این امر را رد کرده است.

Dyn Research، شرکتی که ارتباطات اینترنتی را رصد می کند اخیرا اعلام نموده که شرکت مخابراتی روس به نام TransTeleCom، ترافیک اینترنتی کره شمالی را مسیردهی کرده است که این کار پیشتر بر عهده شرکت یونیکام چین بوده.

پیشتر در مطالبی اختصاصی برایتان گفته بودیم که اینترنت این کشور به چند صد ارتباط محدود می شود اما همین ارتباطات محدود نیز نقشی حیاتی برای هماهنگی حملات سایبری توسط مهندسان آن ایفا می کنند.

مدیر ارشد تکنولوژی FireEye نیز همکاری شرکت روسی با کره شمالی را تایید کرده و اعلام داشته که این موضوع نخستین بار از طریق پروژه ای به نام 38 North کشف گردید که توسط یک موسسه آمریکایی-کره ای در دانشکده مطالعات پیشرفته بین الملل جانز هاپکینز انجام گرفت.

Boland پیش بینی کرده که این ارتباط جدید توانایی کره شمالی در انجام حملات سایبری آینده اش را افزایش خواهد داد. نکته جالب اینکه بسیاری از حملات سایبری صورت گرفته از جانب این کشور در خارج از خاک آن و با استفاده از کامپیوترهای هک شده ترتیب داده می شوند.
با برقراری این ارتباط تازه اما انعطاف پذیری شبکه کره ای ها بالا رفته و توانمندی هایشان در فرماندهی و کنترل آن حملات زیاد می شود.

منبع: دیجیاتو