بی دقتی اچ پی، اطلاعات وزارت دفاع آمریکا را تقدیم روس‌ها کرد

بی دقتی اچ پی، اطلاعات وزارت دفاع آمریکا را تقدیم روس‌ها کرد
تاریخ انتشار : ۱۶ مهر ۱۳۹۶

شرکت اچ پی با بی‌دقتی به متخصصانی که با روس ها همکاری داشتند اجازه داد تا به کدهای منبع یک نرم افزار امنیت سایبری که مورد استفاده وزارت دفاع آمریکا بوده، دسترسی پیدا کنند.

به گزارش گرداب، پنتاگون از نرم افزاری به نام ArcSight متعلق به شرکت اچ پی برای حفاظت از شبکه های رایانه ای حساس خود استفاده می‌کند. اچ پی نرم افزار یادشده را در سال 2010 از شرکتی به همین نام خریداری کرد و به این منظور 1.5 میلیارد دلار پرداخت کرد.

روس ها از طریق شرکتی در این کشور به نام Echelon توانسته اند به کدهای منبع نرم افزار یادشده دسترسی پیدا کنند. Echelon از طرف دولت روسیه در طرح های مربوط به تامین امنیت سایبری فعال است.

البته اچ پی اتهامات واردشده در این زمینه از طرف رسانه های آمریکایی را تکذیب کرده و می گوید هرگز در اقداماتی دست نداشته که موجب به خطر افتادن محصولات و فعالیت های مشتریانش شود و هم اکنون در حال بررسی نرم افزارهای خود برای شناسایی آسیب پذیری های احتمالی قبل از فروش آنها در بازار روسیه است.

پیش از این هکرهای وابسته به دولت روسیه به سوءاستفاده از برخی آسیب پذیری های نرم افزار امنیتی کاسپراسکی برای نفوذ به آژانس امنیت ملی آمریکا متهم شده بودند.