استفاده از استاندارد جدید برای ایمن سازی اینترنت اشیا

استفاده از استاندارد جدید برای ایمن سازی اینترنت اشیا
تاریخ انتشار : ۰۲ آبان ۱۳۹۶

تعدادی از شرکت‌های بزرگ فناوری مانند گوگل و ARM از یک استاندارد جدید امنیتی برای ایمن سازی اینترنت اشیا پشتیبانی می‌کنند.

به گزارش گرداب، پدیده اینترنت اشیا روز به روز در حال گسترش است و با توجه به اتصال تعداد زیادی از اشیا و ابزار به اینترنت از این طریق ایمن سازی اینترنت اشیا از اهمیت زیادی برخوردار است.

کارشناسان از هم اکنون هشدار می دهند که هکرها و کلاهبرداران اینترنتی می توانند با سوءاستفاده از اتصال میلیاردها وسیله به اینترنت امنیت مردم را به خطر بیندازند و حتی زندگی آنها را تهدید کنند.

از همین رو تعدادی از شرکت های بزرگ فناوری مانند ARM سازنده بزرگ تراشه های موبایلی، گوگل و غیره چارچوب امنیتی جدیدی موسوم به Platform Security Architecture (PSA) را ابداع کرده اند که طراحی میان افزارهای ایمن برای محصولات مبتنی بر اینترنت اشیا را تسهیل می کند.

از جمله دیگر شرکت هایی که به این طرح پیوسته اند می توان به اسپرینت، سافت بانک، سیسکو، علی بابا، اسپرینت، سمانتک، بریتیش تله کام و غیره اشاره کرد. مولفه اصلی این مجموعه Firmware-M است که قرار است از اوایل سال 2018 توسط شرکت ARM به کار گرفته شود.

دیگر استانداردهای امنیتی طراحی شده توسط این مجموعه برای تحلیل های امنیتی، بررسی های نرم افزاری و سخت افزاری و غیره قابل استفاده هستند. انتظار می رود در آینده از محصولات مبتنی بر این استانداردها در بیش از 100 میلیارد وسیله وابزار گوناگون استفاده شود.