Gerdab.IR | گرداب

با حضور وزیر ارتباطات:

افتتاح خط تولید گوشی و تبلت ویژه کودکان

تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۶

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با سفر به استان خوزستان ، خط تولید گوشی و تبلت ویژه کودک و نوجوان انارستان را در منطقه خرمشهر، افتتاح کرد.

به گزارش گرداب، محمد جواد آذری جهرمی صبح امروز همزمان با سالروز شهادت شهیدفهمیده، خط تولید تبلت کودک و نوجوان انارستان را در شهر خرمشهر،افتتاح کرد؛ این قرارداد میان انارستان و شرکت اروند منعقد شده است.

این خط تولید نیاز خانواده های ایرانی را برآورده می کند، بر اساس مطالعات جهانی، در خارج از ایران برای کودک و نوجوان محصولات ویژه ای تولید می شود که علی رغم وجود بازار مناسب در داخل کشور، تولیدکننده داخلی برای آن وجود نداشت.

خط تولید گوشی و تبلت ویژه کودک و نوجوان در کشور افتتاح شد

بر اساس اعلام وزارت ارتباطات  میزان سرمایه در گردش 950 میلیارد ریال است و تولید این تعداد دستگاه منجر به ایجاد 5000 شغل مستقیم و غیرمستقیم خواهد شد.

سرمایه گذاری در استان خوزستان و منطقه محروم خرمشهر، تولید بومی و کاملا ایرانی با کیفیتی در حد تولیدات معتبر جهانی، استفاده از سیستم عامل اختصاصی سازی شده و بومی انارستان و محتوای بر پایه آخرین فناوری‌ها برای انجام آزمایشات علوم، ریاضی و فیزیک از جمله مواردی است که از سوی وزارتخانه برای این پروژه مطرح و اعلام شد که    برنامه ریزی برای تولید تعداد 500 هزار دستگاه انجام شده است.

محمدجواد آذری جهرمی در این مراسم گفت: این خط تولید با استفاده از ظرفیت ‌های موجود کشور و با حمایت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و با سیستم‌ عامل بومی و امن، به دست متخصصان ایرانی شروع به فعالیت کرد و با اولین محصول تولیدی، یک انقلاب بزرگ در فضای مجازی سالم و یک بازار بزرگ اقتصادی اتفاق می افتد.
تبلت ها طوری برنامه ریزی و تنظیم شده اند که با سیم کارت های انارستانی و همراه اول کار کنند. سیم‌کارت انارستان، سیم‌کارت اعتباری رایگانی است که از طریق همراه اول برای مجموعه کودکان، نوجوانان و جوانان (سنین ۶ الی ۱۸ سال) ایرانی و پاسخ به نیازها و خواسته‌های آنها طراحی شده و برای اولین بار در کشور عرضه می ‌شود. این سیم‌کارت ضمن پوشش دادن تمامی نیازهای مکالمه و پیامک این گروه سنی، امکان استفاده از فضای اینترنتی سالم، امن و پرسرعت، با بسته‌های متنوع، متناسب با سن آنها را فراهم می‌کند.