ادعای جدید اسرائیل در مورد ایران

ادعای جدید اسرائیل در مورد ایران
تاریخ انتشار : ۱۴ آبان ۱۳۹۶

ژنرال اسرائیلی که مسئولیت امنیت شبکه را بر عهده دارد، ادعا می‌کند که ارتش این رژیم روزانه هزاران بار از سوی ایران مورد حمله سایبری قرار می‌گیرد.

به گزارش گرداب، یک مقام مسئول در رژیم صهیونیستی، با اذعان به این که قابلیت‌های هک در ایران در حال پیشرفت است، مدعی شده است که ایران روزانه هزاران بار این رژیم را مورد حمله سایبری قرار می‌دهد.
ژنرال ناداو پادان (Nadav Padan) با حضور در نشست امنیت سایبری رویترز که در تاریخ 31 اکتبر در تل‌آویو برگزار شد، اظهار داشت که ایران با کمک دستیاران نیابتی خود از قبیل حزب‌الله لبنان بر حجم حملات خود به اسرائیل افزوده است. ژنرال پادان، هدایت قسمت‌های فرماندهی، کنترل، رایانه، ارتباطات و اطلاعات و همچنین شاخه سایبری را بر عهده دارد.

پادان اضافه کرد: «آنها به‌روز و حرفه‌ای نیستند و قوی‌ترین ابرقدرت سایبری به شمار نمی‌روند اما روزبه‌روز، بهتر و بهتر می‌شوند.» وی درعین‌حال تأکید کرد: «تا آنجا که خبر داریم، هیچ‌کس نتوانسته به سامانه‌های عملیاتی ما نفوذ کند.»
وی افزود: «گاهی اوقات که با ابزارهای سایبری ایرانی روبه‌رو می‌شوم، تلاش می‌کنم با مشاهده و کنترل، از آن سر دربیاورم. در مواقع دیگر هم به طور تهاجمی عمل کرده و سعی می‌کنم آن را مسدود سازم.»

ییگال اونا (Yigal Unna)، مدیر بخش فناوری اداره سایبری در دفتر نخست‌وزیر، روز بیست و چهارم اکتبر 2017 اظهار داشت که ایران، بزرگ‌ترین خطر برای امنیت سایبری این رژیم است. اسرائیل و امریکا متهم هستند که با همکاری یکدیگر، در سال 2010 بدافزار استاکس‌نت را برای ضربه زدن به شبکه‌های ایران طراحی و اجرا کردند.
ماه گذشته نیز دونالد ترامپ، ایران را به انجام حملات سایبری علیه زیرساخت‌های حیاتی، سامانه‌های مالی و ارتش امریکا متهم کرده بود.