قرارداد فاز دوم تاسیس «شهرک بین‌المللی فاوا» منعقد شد

قرارداد فاز دوم تاسیس «شهرک بین‌المللی فاوا» منعقد شد
تاریخ انتشار : ۲۷ آبان ۱۳۹۶

معاون وزیر ارتباطات گفت: قرارداد فاز دوم طرح و توسعه شهرک بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) با یک شرکت سنگاپوری، منعقد شد.

به گزارش گرداب، امیر حسین دوایی مرکزی، با اشاره به آخرین وضعیت تاسیس کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور به عنوان یکی از تکالیف اقتصاد مقاومتی، از امضای قرارداد فاز دوم طراحی و توسعه «شهرک بین‌المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات» در منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات (پیام) میان شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت سنگاپوری Galaxis Venture، وابسته به مجموعه صاحب نام EDIS سنگاپور، خبر داد.

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شهرک بین‌المللی فاوا به عنوان پهنه اصلی کریدور با هدف ایجاد خوشه‌های تخصصی متشکل از شرکت‌های نوآور ایرانی و شرکت‌های شناخته شده جهانی شکل می گیرد و در این شهرک، توسعه بازار شرکت‌های ایرانی و انتقال فناوری به کشور به صورت طبیعی و بر اساس منافع طرفین محقق می شود.

وی تصریح کرد: رویکرد اصلی در فاز دوم طراحی و توسعه شهرک بین المللی فناوری اطلاعات و ارتباطات ، تهیه بسته‌های سرمایه‌گذاری برای سرمایه گذاران خارجی و داخلی توسط یک مشاور بی طرف، دارای تجربه اثبات شده در سطح بین الملل است.

معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات، افزود: این پروژه ظرفیت ایجاد ۱۵۰ هزار شغل با کیفیت طی یک بازه زمانی ۱۵ ساله برای دانش‌آموختگان دانشگاهی و کارآفرینان ایرانی را دارد.

وی به محتوای فاز دوم این طرح اشاره کرد و گفت: تدوین طرح کلان اقتصادی و تجاری، تدوین منطق مالی و اقتصادی ، تحلیل ریسک برای سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی و همچنین شرکت‌های بزرگ بین‌المللی و چند ملیتی برای استقرار در شهرک، طراحی کلان فیزیکی و کالبدی و احصای نیازهای زیرساختی شهرک، بازاریابی طرح در عرصه بین‌المللی و مذاکره با سرمایه‌گذاران خارجی و شرکت‌های بزرگ بین‌المللی، از جمله بخش‌های محتوایی قابل توجه در فاز دوم این طرح است.

مجری پروژه کریدور فاوا با تاکید بر اینکه، مجموعه منطقه ویژه اقتصادی وزارت ارتباطات، نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی به تهران است، گفت: این مجموعه تنها منطقه کشور است که همزمان از مزایای شهرک‌های صنعتی، مناطق ویژه اقتصادی و پارک‌های علم و فناوری برخوردار است.

وی تصریح کرد: پروژه شهرک بین‌المللی فاوا با هدف حمایت از شرکت‌های نوآور، استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا از طریق توسعه تعاملات یادگیرانه و هم افزایانه با شرکت‌های مطرح بین‌المللی در حال طراحی است.