به تازگی چت باتی ساخته شده که گفتگو های انسانی را تقلید می کند و به کاربران مشاوره می دهد. به این ترتیب به درمان افسردگی افراد کمک می کند.
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۵
کد خبر: ۲۶۷۹۸
به گزارش گرداب، برای افراد مبتلا به افسرده نخستین گام صحبت کردن درباره آن با دیگران است. اما این کار بسیار مشکل به نظر می رسد. یک ربات درمانگر می تواند چنین شرایطی را حل کند. درهمین راستا دکتر  آلیسون دارسی در سانفرانسیسکو  یک چت بات ساخته  که صحبت کردن با آن نشانه های اضطراب و افسردگی را می کاهد.

این چت بات که Woebot نام گرفته در هفته ۲ میلیون گفتگو انجام می دهد. اما برخی کارشناسان از نگرانی درباره حفظ حریم خصوصی بیماران هنگام صحبت با این چت بات ابراز نگرانی کرده اند. این ربات از طریق پیامرسان فیس بوک با بیماران ارتباط برقرار می کند.

این چت بات طوری برنامه ریزی شده تا محاورات انسانی را تقلید کند و مشاوره هایی ساده به کاربران می دهد.  در حقیقت این چت بات مانند یک درمانگر شخصی به کاربر کمک می کند تا چالش هایی مانند افسردگی و اضطراب را درمان کند.

Woebot  معمولا با پرسیدن سوالاتی مانند  امروز چقدر  انرژی داشتید؟ یا امروز چه احساسی داشتید؟ کاربران را تشویق می کند تا احساسات خود را بیان کنند.

این چت بات برخلاف پزشک درمانگر در همه اوقات قابل دسترسی است.

نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد