سرلشگر جعفری

سوریه به زودی آزاد می شود/ معیشت چالش اساسی کشور است

سوریه به زودی آزاد می شود/ معیشت چالش اساسی کشور است
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۶

ترویج فرهنگ مقاومت در منطقه و جهان، توسعه نهضت بیداری اسلامی در منطقه، شکست هیمنه دشمنان و ابرقدرتهای شرق و غرب از جمله دستاوردهای بزرگ انقلاب در ابعاد معنوی است و دشمنان این را نمی توانند تحمل کنند و از طرف دیگر نمی دانند با جمهوری اسلامی چه کار کنند.

به گزارش گرداب؛ سردار محمدعلی جعفری چهارشنبه شب در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان ضمن تبریک ایام الله دهه فجر با تشکر از اقدامات استاندار کرمان اظهار داشت: انتظار می رود استاندار کرمان با همان روحیه جهادی که تاکنون داشته سختی ها و موانع را تحمل کند چرا که او پرورش یافته دفاع مقدس است.

وی ادامه داد: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس هیچ مانعی پیش روی خود تصور نمی کردند و با عزم، اراده، تلاش و سخت کوشی سختی ها را پشت سر می گذاشتند.

جعفری بیان کرد: این روحیه امروز در کرمان جاری و ساری شده و شاهد اقدامات بسیار موثری در سطح این استان هستیم که امیدواریم این روحیه و همکاری به عنوان الگو برای سایر نقاط کشور ارائه شود.

بی عدالتی در توسعه کشور یکی از چالش های اساسی است

فرمانده سپاه پاسداران گفت: بی عدالتی در امر توسعه کشور یکی از چالش های اساسی است که در کشور وجود داشته و دارد، اما در استان کرمان با روحیه عدالت محوری استاندار کرمان بی عدالتی در حال برطرف شدن است که کاری بزرگ است.

وی ابراز داشت: این الگوسازی نیاز بسیار جدی برای پیشرفت، توسعه و آبادانی کشور است؛ ساخت مناطق و شهرهایی که در محرومیت مضاعف به سر می برند کار سختی است و نیاز به روحیه جهادی دارد.

جعفری با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران دستاوردهای بسیار بزرگی در ابعاد مادی داشته است، افزود: باید توجه داشت که دستاوردهای معنوی انقلاب بسیار بیشتر از دستاوردهای مادی بوده است.

وی ادامه داد: ابعاد معنوی انقلاب از جمله استقلال، آزادی و امنیت کامل و مثال زدنی است که با وجود دشمنان فراوان داخلی و خارجی و توطئه هایی که علیه امنیت ما به کار می برند ایران اسلامی از امنیت قابل قبولی برخوردار است.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: ترویج فرهنگ مقاومت در منطقه و جهان، توسعه نهضت بیداری اسلامی در منطقه، شکست هیمنه دشمنان و ابرقدرتهای شرق و غرب از جمله دستاوردهای بزرگ انقلاب در ابعاد معنوی است و دشمنان این را نمی توانند تحمل کنند و از طرف دیگر نمی دانند با جمهوری اسلامی چه کار کنند.

جعفری بیان کرد: با دقت در آموزه های امام راحل (ره) متوجه می شویم که هدفهای اصلی ایران به غیر از پیشرفت و عدالت؛ موضوع ایستادگی در برابر ظلم، استکبار و ظلم ستیزی است که باید انقلاب اسلامی آن را دنبال کند و تاکنون هم به خوبی دنبال شده است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دارای دو بعد خارجی و داخلی است، افزود: انقلاب اسلامی ایران در بعد خارجی بسیار موفق، رو به جلو با شتاب و سرعت بسیار بالا در حال پیشرفت است که بار اصلی آن بر دوش سردار حاج قاسم سلیمانی است.

شاهد آزادسازی سوریه در آینده ای نزدیک خواهیم بود

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: وقتی قدرت ایران به جهانیان ثابت شد و دنیا متوجه شد که ایران با دست خالی در برابر دشمنان ایستادگی کرده طبیعی است که بعد از آن مردم لبنان، عراق، فلسطین، یمن، سوریه و ... نیز در برابر دشمنان خود ایستادگی می کنند.

 وی تصریح کرد: اخیرا شاهد شکست داعش در عراق بودیم و در آینده نزدیک شاهد آزادسازی سوریه خواهیم بود و این ها باعث شد دیگر کشورها به این ایستادگی و مقاومت اعتماد پیدا کنند و در برابر نظام سلطه و حاکمان زورگو و دست نشانده ایستادگی کنند و بتوانند حق خود را از مستکبران و ظالمان بگیرند.

جعفری در خصوص دستاوردهای بُعد داخلی انقلاب اسلامی اظهار کرد: یکسری پیشرفت ها در عرصه های مختلفی از جمله  سازندگی و تکمیل زیرساخت ها مانند راه، جاده سد و زیر ساخت های ضروری کشور رخ داده و کارهای خوبی انجام شده که همچنان ادامه دارد.

چالش اساسی کشور اقتصاد و معیشت مردم است

وی ادامه داد: چالش اساسی کشور اقتصاد و معیشت مردم است که معضل بزرگی است و البته دشمنان از طریق تحریم و فشارهای اقتصادی می خواهند جمهوری اسلامی ایران را به تسلیم وا دارند.

جعفری تاکید کرد: ما براین باور هستیم که مسایل داخلی کشور مانند اقتصادی، بیکاری، تورم، فساد اداری، تبعیض و ... که بیشتر به حوزه مدیریتی کشور برمی گردد هم قابل حل است اما متاسفانه تاکنون حل نشده و اگر قبول کنیم که با روحیه جهادی می توانیم مسایل و مشکلات را حل کنیم، می توانیم بر این چالش ها غلبه کنیم.

وی عنوان کرد: در زمان دفاع مقدس ایران توانست هشت سال به تنهایی با دستان خالی و بدون حمایت هیچ کشور خارجی در برابر ابرقدرتهای شرق و غرب دنیا پیروز شود.

جعفری با اشاره به اینکه بحران جنگ سخت ترین بحرانها است، افزود: با روحیه جهادی، سخت کوشی و تلاش، اعتقاد و باور، استفاده از توانمندهای داخلی کشور و روحیه جهادی متمرکز در کشور بحران جنگ حل شد.

فرمانده سپاه پاسداران با بیان این مطلب که غلبه بر بحران های اقتصادی کشور آسان تر از بحران جنگ است، گفت: امروز در استان کرمان شاهد هستیم که با وجود اختیارات محدود، کارهای موفقی صورت گرفته است و اعتمادی که مردم استان کرمان به مدیریت استان پیدا کرده اند در استان های دیگر وجود ندارد و در دو سال آینده این الگوسازی به ناچار باید در کشور رواج پیدا کند.

تبعیض در امر توسعه محسوس است

وی با اشاه به اینکه تبعیض در امر توسعه و شکافی که بین محرومان ایجاد شده محسوس است، بیان کرد: ما انقلاب کرده ایم که این بی عدالتی را برطرف کنیم و امیدواریم با این حرکت عدالت محوری توفیقات زیادی شامل حال مردم ایجاد کند.

جعفری با اشاره به اینکه مدیریت جهادی لازمه مدیریت در همه سطوح و در همه جای کشور است، افزود: در این صورت است که می توانیم کشور را از مشکلات و بحران های که مردم از آن رنج می برند عبور دهیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از معضلات بزرگ ما در انجام کارها این است که به روشهای جاری عادت کرده ایم و تغییر و تحول و کار جدید با مخالفت مواجه می شود.

جعفری تصریح کرد: تا زمانی که به مردم نقش واقعی ندهیم در حل بحران ها و مشکلات بزرگ اجتماعی کشور موفق نخواهیم بود و باید مردم را در حل مشکلات مشارکت دهیم.

وی ادامه داد: این مدل کشورداری و عادت دادن مردم به اینکه همه کار آنها را دولت انجام دهد باید تغییر کند؛ باید مردم را در کارها مشارکت دهیم و مدل اداره کشور و روش توسعه در کشور تغییر داده و در آن تجدید نظر کنیم زیرا با روش کنونی روز به روز دولت سنگین تر خواهد شد.

فرمانده سپاه پاسداران تاکید کرد: مدل استان کرمان یک مدل مشارکت دادن مردم است و باید با قدرت این راه را ادامه دهید تا توسعه این الگوها به نتیجه برسد و با سرعت این الگوها در کشور رواج پیدا کند و شاهد عبور کشور از بحران معیشت، تبعیض و فقر باشیم.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد: فساد، فقر، تبعیض و بی عدالتی از چالش های اساسی کشور است، رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بارها به آنها اشاره کرده اند که مسئولان کشور باید با این سه مبارزه کنند.