Gerdab.IR | گرداب

سردار سلامی:

واکنش جانشین فرمانده سپاه به ادعای اسرائیل مبنی بر سرنگونی پهپاد ایران

تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۶

موشک موضوع مذاکره ما با هیچ قدرتی نیست، برجام هیچ ارتباطی با توان موشکی ندارد بلکه موشک بخشی از قدرت دفاعی ما است که هرگز راجع به آن‌ مذاکره نمی‌کنیم. همه دنیا باید خیال‌شان بابت این موضوع راحت باشد.

به گزارش گرداب، جانشین فرمانده کل سپاه به ادعای رژیم صهیونیستی مبنی بر سرنگونی پهپاد ایران واکنش نشان نداد و اظهار داشت: اروپایی‌ها باید بدانند برجام هیچ ارتباطی با توسعه توان موشکی ندارد و اراده ما برای توسعه قدرت دفاعی مستقل‌تر از هر قدرت دیگری است.

سردار سلامی در مورد رمز ماندگار انقلاب هم بعد از 39 سال گفت: آرمان‌های بزرگ، رهبران بزرگی مانند امام خمینی، آیت الله خامنه ای، اسلام، وحدت، ایمان به ملت، رمز ماندگاری انقلاب است.

وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از آزادی، عزت، اقتدار، امنیت و استقلال همه ملت‌های مسلمان دعوت می‌کند و این عامل اساسی وحدت جمهوری اسلامی با جهان اسلام است و جمهوری اسلامی ایران با آرمان امت اسلامی پیوند خورده است و محور تعقیب این آرمانها است.

سردار سلامی گفت: حضور آمریکا در سوریه غیر مشروع بوده و مطمئنا با شکست مواجه خواهد شد و قبل از این که شکست بخورد باید منطقه را ترک کند.

وی در خصوص عملیات ترکیه در سوریه گفت: حضور هیچ قدرتی در سوریه قابل قبول و مشروع نیست مگر این که با موافقت دولت سوریه باشد. هر قدرتی که مرزهای بین‌المللی را پشت سر می‌گذارد نقض حاکمیت می‌کند چه آمریکا باشد چه هر کشور دیگری. این اقدام، اقدام پسندیده و مشروعی نیست. معمولا این گونه مداخلات موفقیت آمیز نیست.

جانشین فرمانده کل سپاه در ادامه افزود: حضور آمریکایی‌ها در هیچ کشور اسلامی مشروع نیست. این حضور موجب ناامنی و توسعه تروریسم بوده و ادامه حضور آمریکا در منطقه دامنه تروریسم را افزایش می‌دهد.

سردار سلامی تصریح کرد: حضور آمریکا در منطقه هزینه‌های نظامی و اقتصادی به دنبال خواهد داشت کما اینکه  تا امروز اینگونه بوده است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر ادعای اسرائیلی‌ها در مورد زدن پهپاد ایرانی در مرز سوریه و سرزمین‌های اشغالی، اظهار داشت: ما هیچ خبری از جانب اسرائیل را تایید نمی‌کنیم اگر سوری‌ها تایید کنند ما نیز تایید خواهیم کرد چون اسرائیلی‌ها دروغگو هستند.

سلامی افزود: ما در سوریه حضور نظامی نداشته و فقط به صورت مستشاری در سوریه حضور داریم و حضور ارتش سوریه برای دفاع از سرزمین‌های خود کافی است.