در فنلاند اتفاق افتاد
اطلاعات حساب کاربری بیش از ۱۳۰ هزار شهروند فنلاندی که در یک شرکت مشاوره تجاری ثبت نام کرده بودند، هک شده است.
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
کد خبر: ۲۷۰۱۹
به گزارش گرداب، این روزها که همه‌جا نام حمله سایبری و هک وب سایت‌های مختلف در جهان به گوش می‌رسد، با توجه به افزایش روزافزون حملات سایبری از سوی هکرها، کشورهای مختلف زیادی در سراسر جهان هدف این‌گونه حملات قرار گرفته‌اند و آسیب‌ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده‌اند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، آمار حملات سایبری و هک در سال گذشته میلادی ۲۰۱۷، به اوج خود رسیده و پیش‌بینی‌ها نیز حاکی است که این روند در سال ۲۰۱۸ تشدید نیز خواهد شد.

رسانه‌های محلی در فنلاند به تازگی گزارش داده‌اند که هکرها و مجرمان سایبری اطلاعات حساب کاربری بیش از ۱۳۰ هزار کاربر و شهروند فنلاندی را که در یک شرکت مشاوره تجاری ثبت نام کرده بودند، هک کرده‌اند.

آژانس رگولاتوری و نظارت بر ارتباطات اینترنتی در کشور فنلاند (FICORA) به تمامی افرادی که عضو وب سایت شرکت مشاوره تجاری تحت عنوان " Helsingin Uusyrityskeskus " در شهر هلسینکی بودند، هشدار داده است که اطلاعاتشان در بزرگترین حمله سایبری که به این شرکت مذکور شده، هک شده است.

مجرمان سایبری و هکرها چند روز قبل به این شرکت که به کارآفرینان و مردم عادی مشاوره می‌داد تا بتوانند به کسب و کار بپردازند و به برنامه‌های تجاری و بازرگانی خود جامه عمل بپوشانند، حمله کرده و به حساب کاربری نفوذ یافتند. بر اساس گزارش‌های منتشره، هکرها به گذرواژه و نام کاربری کاربران موردنظر دسترسی یافته و قصد داشتند از این اطلاعات سوءاستفاده کنند.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد